Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Sparta bude v odvetě s Liepajou napravovat ligové selhání

Praha - V odvetném zápase třetího předkola Ligy mistrů proti Metalurgu Liepaja půjde pražské Spartě o potvrzení postupu, ale do velké míry i o nápravu sobotního ligového selhání v Hradci Králové. Z prvního duelu na půdě lotyšského mistra si Sparta přivezla luxusní tříbrankový náskok, a tak by dnešní utkání mělo být pro Letenské ideální zkouškou pro hráče z lavičky náhradníků. Trenér sparťanských fotbalistů Jozef Chovanec plánuje změny v sestavě. Podle jeho slov ale není motivem takřka zajištěný postup, ale mdlý výkon některých hráčů v sobotním ligovém utkání v Hradci Králové. Utkání bude rozhodovat jako hlavní chorvatský sudí Marijo Strahonja. Postupující se utká s vítězem souboje Poznaň - Baku. Přímý přenos sledujte od 20:00 na ČT4 nebo webu SportŽivě.cz.

"Změny budou, ale nebudou dány výsledkem z Lotyšska. Vynutí si je výkony některých hráčů v sobotním ligovém utkání. Ti, kteří si to nezaslouží, hrát nebudou, a třeba se ani nedostanou na lavičku. Možnost chytit příležitost dostanou ostatní," prohlásil Chovanec. Na koho padne černý Petr, ale neprozradil. Spekuluje se, že spokojen nebyl především s výkony Kladrubského, Hohenedera a Kadlece, jenže pak by neměl vyřešený post pravého obránce.

Kušnír je stále zraněný, podobně jako Hušek, a nezdá se pravděpodobné, že by trenér poslal na trávník dosud nepříliš prověřeného Kamerunce Adiabu. I proto asi dostane přednost nakonec Kladrubský. Volno pro nabrání sil by mohli dostat Sionko a Wilfried, na jejichž místech se mohou objevit Jeslínek a Kweuke. Podle všeho Chovanec vrátí do obrany kapitána Řepku, jehož absence byla v ligovém utkání citelná. 

Je nám líto, video expirovalo.
Před odvetným zápasem Sparta - Liepaja


Hráči i trenér si už po prvním vzájemném zápase nepřipouštěli, že by mohli přijít o tříbrankový náskok. Před týdnem Lotyše jasně přehráli a fanoušci Metalurgu ve druhém poločase dokonce nepokrytě aplaudovali soupeři. Tentokrát zřejmě žádní fandové z Lotyšska v letenských ochozech ani nebudou, protože kromě týmu a prezidenta klubu Metalurg příjezd žádných dalších funkcionářů ani fanoušků nehlásil.

Ani Liepaju ale prý ještě nelze považovat za vyřazeného soupeře. "Soupeř bude hrát u nás uvolněněji, nemá co ztratit. Minule měl za sebou dva nevydařené ligové zápasy a byl pod tlakem vlastních fanoušků, tady naopak může ukázat to nejlepší ze sebe," tvrdí Chovanec.Skromný klub údajně chvíli dokonce zvažoval, že do Prahy vyrazí kvůli úsporám autobusem. Nevelká výprava nakonec přicestovala běžnou linkou přes Rigu a už tři hodiny po příletu vyběhli fotbalisté v úterý večer k oficiálnímu tréninku na Letné. Pro čtyři hráče ze soupeřova tábora je cesta do Prahy zároveň generálkou na přípravný zápas lotyšské reprezentace, která se představí za tři týdny v Liberci.

Předpokládané sestavy:

Sparta: Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Kucka - Jeslínek, Matějovský, Vacek, Žofčák - Kweuke.

Liepaja: Spole - Kirhners, Klava, Puljiz, Surnins - Kalns, Rafalskis, Tamošauskas, Kavaliauskas - Grebis, Rakels.

Jozef Chovanec
zdroj: ČTK/AP autor: René Volfík
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy