Česko - Anglie

Španělé si poradili se Skoty, mají osm výher z osmi

Alicante - Mistři světa a Evropy Španělé sice měli dávno jistý postup na mistrovství Evropy, ale už tím, že v dnešním utkání nasadili silnou sestavu s Xavim či Villou dali jasně najevo, že Skotům, kteří potřebovali udržet jednobodový náskok před českým týmem, nic nedarují. A tak se také stalo, když Španělsko nakonec zvítězilo 3:1. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

Radost španělských fotbalistů
zdroj: ISIFA/EPA

Stejně jako v pátek v Praze Španělé otevřeli skóre už po šesti minutách, tentokrát brzké vedení obstaral Silva a stejný hráč těsně před poločasem zvýšil. Pak v 54. minutě asistoval u třetí branky Villy. Skotové sice z penalty díky Goodwilliemu snížili, ale to už poklidný závěr nijak nezdramatizovalo.

David Silva

Španělsko - Skotsko 3:1 (2:0)Branka: 6. a 44. Silva, 54. Villa - 66. Goodwillie z pen. Rozhodčí: Johannesson (Švéd.).Sestavy:Španělsko: Valdés - Ramos, Piqué, Puyol (45. Arbeloa), Alba - Busquets, Xavi (64. Llorente), Cazorla - Silva (55. Thiago), Pedro, Villa. Trenér: Del Bosque.Skotsko: McGregor - Hutton, Caldwell, Berra, Bardsley - Adam (63. Forrest), Fletcher (85. Cowie), Morrison, Bannan (63. Goodwillie), Naismith - Mackail-Smith. Trenér: Levein.