Paralympijský magazín

Španělé doma remizovali s Portugalskem, za Nory se znovu prosadil Haaland

Remízová série dvou rivalů pokračuje. Španělé si doma v úvodním kole Ligy národů v "české skupině" A2 s Portugalci opět rozdělili body po výsledku 1:1. O branky se postarali Álvaro Morata, který otevřel skóre v 25. minutě, vyrovnání zařídil necelých deset minut před koncem Ricardo Horta. Oba soupeři se rozešli smírně počtvrté v řadě.

Sestřih utkání Španělsko – Portugalsko

Utkání v Seville gólově otevřel Morata po rychlém protiútoku, když mu předložil míč před odkrytou bránu Sarabia. Devětadvacetiletý útočník Juventusu vstřelil 26. gól v národním týmu a na sedmém místě španělských reprezentačních tabulek dorovnal Emilia Butragueňa.

Netradičně pouze na lavičce začala portugalská hvězda Cristiano Ronaldo, který odehrál až závěrečnou půlhodinu. Byl tak u vyrovnání svého týmu v 82. minutě, kdy se prosadil po Cancelově centru zblízka Horta. Záložník Bragy skóroval při druhém reprezentačním startu a takřka osm let po svém debutu. Sousedé z Pyrenejského poloostrova spolu remizovali v základní hrací době dokonce popáté za sebou, nejstarší remíza série ale vedla do penaltového rozstřelu na Euru 2012, kdy se nakonec radovali Španělé.

Ve skupině B4 uspěly severské týmy. Švédsko zdolalo 2:0 Slovinsko, skórovali Forsberg z pokutového kopu a Kulusevski. Norsko uspělo 1:0 v Srbsku. Jedinou branku dal kanonýr Erling Haaland, jenž se prosadil v šestém mezistátním duelu v řadě. Během této série má na kontě devět gólů.

Ze skupiny B2 bylo kvůli vojenské agresi na Ukrajině vyloučeno Rusko, a tak byl na programu jediný zápas. V něm remizoval Izrael na domácí půdě 2:2 s Islandem.