Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Southgata po ostudném výprasku vypískali. Beru to na sebe, mladým jsem naložil moc, řekl

O tomto reprezentačním okně se kouči Anglie Garethu Southgatovi budou znát noční můry ještě hodně dlouho. Ze čtyř zápasů Ligy národů ani jedna výhra, vše navíc vyvrcholilo úterním historickým výpraskem 0:4 od Maďarska. Pro Albion to byla nejvyšší domácí porážka od roku 1928. Trenér, jehož fanoušci vypískali a pokřikovali na něj, že neví, co dělá, výsledek vzal na sebe a vysvětlil ho tím, že mladí hráči neunesli tíhu okamžiku.

Kouč Anglič Gareth Southgate po utkání s Maďarskem
zdroj: REUTERS autor: Paul Childs

Southgate udělal oproti sobotní bezbrankové remíze s Itálií devět změn v základní sestavě. Jeho tým počtvrté v řadě nezvítězil, což je nejdelší série od roku 2014.

"Zvolili jsme trochu omlazenou sestavu, a když se začal zápas vyvíjet v náš neprospěch, bylo to znát. Odpovědnost beru plně na sebe, nenašel jsem správný balanc mezi novými a zkušenými hráči. Ukázalo se, že jsme nebyli dost silní," řekl Southgate.

Maďaři před jedenácti dny porazili Anglii poprvé od roku 1962 a nyní stejný kousek zopakovali na soupeřově hřišti. Dvěma góly se blýskl Roland Sallai, v závěru přidali další trefy Zsolt Nagy a Dániel Gazdag. Anglie navíc dohrávala bez vyloučeného Johna Stonese.

"Naložili jsme toho na mladé hráče příliš, je to pro ně ale důležitá zkušenost," podotkl Southgate, jehož tým fanoušci na Molineux vypískali. "Reakci diváků naprosto chápu, taková porážka bolí. Tímhle si ale museli projít i všichni moji předchůdci. Hráči odvedli v předchozích utkáních skvělou práci, musíme národní tým podpořit," upozornil jednapadesátiletý kouč.

Southgate je hlavním trenérem Albionu od roku 2016 a reprezentaci dovedl na velkých turnajích po dlouhých letech do bojů o medaile. Na loňském Euru podlehla Anglie až ve finále po penaltovém rozstřelu Itálii. V listopadu a prosinci v Kataru bude ostrovní celek obhajovat semifinálovou účast z předchozího šampionátu v Rusku.

"V nedávné době jsme zlomili mnoho rekordů, tentokrát stojíme na opačné straně. Nedělám si před mistrovstvím světa starosti, nehráli jsme v plné síle. Abychom vyhrávali, musíme mít na hřišti to nejlepší. To potkalo během Ligy národů i ostatní týmy," řekl Southgate.

Anglie je po čtyřech zápasech Ligy národů bez výhry na posledním místě skupiny A3. "Jsme samozřejmě zklamaní, ale není důvod k panice. Je to naše první vysoká porážka za hodně dlouhou dobu. Musíme zvednout hlavy a pokračovat v přípravě na mistrovství světa. Ne každý zápas vyjde podle našich představ," dodal anglický kapitán Harry Kane.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články