Následuje
MS v letecké akrobacii unlimited

Soud zastavil insolvenční řízení s Baníkem

Ostrava - Zhruba po měsíci dnes Krajský soud v Ostravě zastavil návrh na insolvenční řízení s fotbalovým klubem Baník Ostrava. Řízení iniciovala společnost Sporttime na základě údajného dluhu ve výši téměř 3,3 milionu korun, musí zaplatit soudní výlohy. Jednatel firmy Igor Novotný prohlásil, že se proti verdiktu odvolá k vrchnímu soudu.

Začátkem června podali insolvenční návrh na klub zástupci Sporttimu, který Baníku dodával sportovní vybavení značky Kappa, s tím, že dalšími možnými věřiteli jsou společnost Spona, Finanční úřady Ostrava I - III, Všeobecná zdravotní pojišťovna a Česká správa sociálního zabezpečení.

Baník doložil, že nemá nesplacené závazky

Fotbalový klub však u soudu doložil, že vůči žádnému z těchto subjektů nemá nesplacené závazky. Soud proto v zákonné lhůtě návrh zamítl. "Odvoláme se," reagoval Novotný.

Spor mezi Baníkem a společností Sporttime dnešním verdiktem tedy zřejmě neskončil. Už proto, že do protiútoku chce přejít fotbalový klub. "V tuto chvíli zvažujeme s našimi právníky připravení žaloby na společnost Sporttime pro poškození dobrého jména klubu," řekl manažer Baníku pro vnější komunikaci Igor Bruzl. Dvouletá smlouva o oboustranné spolupráci skončila 30. června, obě strany však v kontraktu měly klauzuli na případné uplatnění opce. Sporttime ji využil, ale Baník neuznal.

"Bylo to naším právem vzhledem k tomu, že součástí uplatnění opce byla i povinnost, že Sporttime musí v případě jiné nabídky dorovnat její výši. To se nestalo, navíc nás ke změně partnera vedly i důvody, jež byly jednou z příčin insolvenčního návrhu. A to je například zmatečné fakturování ze strany Sporttimu, stejně jako opakované nedoložení všech náležitostí našeho obchodního styku, například dodacích listů u zboží a podobně," vysvětlil Bruzl. Baník tak od nové sezony uzavřel kontrakt se společností Nike.

Rozepře se týká zboží dodaného od prosince 2007

Spory kolem insolvenčního řízení se týkají neproplacených faktur za dodané zboží od prosince 2007. Sporttime si nárokuje sumu téměř 3,3 milionu korun včetně úroků z prodlení, zatímco klub přiznal dluh zhruba ve výši dvou milionů s tím, že ho po částech také splácí. "Baník nám dluží dva a půl milionu korun plus další peníze za porušení smlouvy. Tohoto obnosu se budeme dále domáhat," řekl Novotný.

Sporttime se proti unesení krajského soudu může do 15 dnů odvolat k vyšší instanci, kterou je Vrchní soud v Olomouci. Tohoto práva podle Novotného využije.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy