Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Souček splňuje všechny naše požadavky. Teď by měl být v půlce prohlídky, řekl Moyes

Jestli vše půjde, jak má, už velice brzy by měl West Ham vydat zprávu: Získali jsme ze Slavie Tomáše Součka. Záložník sešívaných je v současnosti v Londýně na zdravotní prohlídce a dle trenéra "kladivářů" Davida Moyese vše pokračuje dobře. Skotský kouč čtyřiadvacetiletého reprezentanta zároveň vychválil a označil ho za hráče, který splňuje všechno, co sedmnáctý tým Premier League momentálně potřebuje.

Radost Tomáše Součka po další vstřelené brance
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Souček v Londýně absolvuje testy, zdravotní prohlídku a jednání o smlouvě. "Teď by měl být někde v polovině své prohlídky. Myslím, že nám může pomoci v mnoha směrech, ale hlavně odpovídá profilu hráče, kterého ve West Hamu chceme," řekl Moyes před středečním zápasem s lídrem anglické ligy Liverpoolem.

Bývalý trenér Manchesteru United nebo Evertonu se domnívá, že Souček může být jedním z klíčů k záchraně. West Ham je po 23 odehraných zápasech Premier League až na 17. místě těsně nad sestupovým pásmem.

Je nám líto, video expirovalo.
Souček je přesně hráč, kterého ve West Hamu chceme, řekl kouč Moyes

"Chceme přivádět mladé, ale současně zkušené hráče, kteří nám mohou pomoci. Je to kapitán Slavie Praha. Hrál jako defenzivní záložník, ale dal rovněž hodně gólů jako ofenzivní záložník. V této chvíli splňuje všechny naše požadavky. Musíme mu dát příležitost i čas, aby se tu adaptoval," prohlásil Moyes.

Podle šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka by se Souček v případě, že se přestup uskuteční, mohl stát nejdražším českým fotbalistou, který odešel do zahraničí. Rekord drží Tomáš Rosický, za nějž Dortmund zaplatil před 19 lety Spartě 504 milionů korun.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy