Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Souček: Ideální scénář by bylo postoupit už v Polsku, zápas nemá favorita

Stvrdit postup na mistrovství Evropy už ve Varšavě. To je dle Tomáše Součka ideální scénář pro kvalifikační duel s domácím Polskem. Kapitán reprezentace si zároveň myslí, že zápas nemá favorita. Po rozpačitém říjnovém srazu cítí z mužstva sílu. Přímý přenos utkání Polsko – Česko sledujte v pátek od 20:15 na ČT sport a ČT sport Plus.

Český tým figuruje v kvalifikační skupině na postupovém druhém místě o bod před třetím Polskem, které odehrálo o zápas víc. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mohou získat jistotu účasti na závěrečném turnaji v příštím roce v Německu už v pátek, pokud zvítězí ve Varšavě a Moldavsko zároveň nezdolá vedoucí Albánii.

"Přijeli jsme sem s tím, že to chceme zvládnout. Je to velká šance dostat se na Euro, na které všichni od prvního duelu chceme. Ideální scénář by bylo zvládnout to v pátek a pak mít trochu lehčí nohy v pondělí," řekl Souček.

"Ale všichni víme, jaký je fotbal. Připravujeme se hlavně na Polsko, na Moldavsko jsme si zatím ještě ani nic neukazovali. Všechny karty jsme dali na Polsko. Pak se uvidí, jak se bude skupina vyvíjet," doplnil Souček.

Věří, že národní tým naváže na březnovou domácí výhru nad Polskem 3:1. "Ten zápas se nám povedl na jedničku. Je to tři čtvrtě roku od té doby, v polském týmu došlo k hodně změnám, ale chceme se na ně znovu dobře připravit. Víme, že ve skupině máme bodovou výhodu, to hraje pro nás. Ale zase Poláci hrají doma, před vyprodaným stadionem. Myslím, že favoritem rozhodně nejsme. Hrají proti sobě dva vyrovnané týmy," konstatoval Souček.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Polsko

"Dost důležité bude, jak do toho vstoupíme, to je první krok. Pak to, kdo dá první branku. Já doufám, že my budeme ten úspěšnější tým. Věřím, že si vezmeme hodně z toho prvního zápasu. Že v tom budeme pokračovat a budeme stejně produktivní, i když už je to tři čtvrtě roku," dodal Souček.

"Cítím z mužstva sílu"

Po porážce 0:3 v Albánii a rozpačitém říjnovém srazu, po němž vedení FAČR jednalo i o pozici trenéra Šilhavého, cítí kapitán z mužstva zase dobrou náladu.

"Cítím z mužstva sílu. Bylo důležité, že jsme zvládli střetnutí s Faerskými ostrovy, máme skupinu ve vlastních rukou. Všichni chceme zápas v pátek i v pondělí zvládnout. Cítíme i podporu od fanoušků. Víme, kolik jich přijede sem do Polska. Víme, že pak bude vyprodáno v Olomouci. I to nás ještě víc semkne," zdůraznil Souček.

"V médiích se toho hodně řešilo. Nechtěl bych to teď řešit, v pátek nás čeká hodně důležitý zápas, možná i klíčový směrem k postupu. Tohle se zase může řešit až po srazu. Nechceme se nechat vyrušovat nějakými negativními věcmi," doplnil středopolař West Hamu.

Zápas probíral i s klubovým spoluhráčem brankářem Lukaszem Fabiaňským, který v minulosti oblékal dres polské reprezentace. "Bavili jsme se hodně už o prvním duelu. Teď to bylo podobné, v podstatě celý týden. Říkal, že to bude sledovat, ale fandit bude určitě Polsku. Jsme velcí kamarádi, jak my, tak i rodiny. Věřím, že se vrátím do West Hamu s lepší náladou," zakončil Souček s úsměvem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články