Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Souboj odvěkých rivalů Anglie a Německa už dnes

Bloemfontein/Johannesburg - Fotbalové mistrovství světa dnes čeká jeden z vrcholů - bitva Německa s Anglií. Tradiční rivalové se spolu utkají o účast ve čtvrtfinále od 16:00. Od 20:30 se pak bude rozhodovat o dalším postupujícím mezi Argentinou a Mexikem. Oba zápasy budete moci sledovat na kanálu ČT4 nebo on-line na http://msfotbal.ct24.cz/. Souboj Anglie s Německem tradičně nemá favorita a není vyloučeno, že opět dospěje k prodloužení, které přišlo na řadu ve třech ze čtyř dosavadních vzájemných duelů na MS. Němci trnou, zda se stihne uzdravit klíčový muž sestavy záložník Bastian Schweinsteiger. "Víme, o čem zápas mezi Anglií a Německem je. Je to zlatý hřeb světových šampionátů," uvedl kapitán Německa Philipp Lahm.

Druhé utkání se ponese v latinskoamerických rytmech

Večerní zápas bude odvetou čtyři roky starého osmifinále. Na šampionátu v Německu stejně jako letos na sebe narazili Argentinci s Mexičany, kteří chtějí soupeři oplatit porážku 1:2 po prodloužení. Mexičané zároveň chtějí prolomit osmifinálové prokletí. Přestože patří mezi tradiční účastníky šampionátu, na výraznější úspěch stále čekají. Osmifinálovou překážku zdolalo Mexiko jen dvakrát, v letech 1970 a 1986. Nyní jim hrozí, že v osmifinále vypadnou popáté za sebou.

Angličané před osmifinále s Němci rozzlobili novináře

Anglická výprava namíchla před dnešním prestižním soubojem s Německem v osmifinále fotbalového mistrovství světa novináře. Sobotní tisková konference s trenérem Fabiem Capellem a kapitánem Stevenem Gerrardem totiž trvala necelých pět minut a otázky směli pokládat jen britští žurnalisté. Na tiskovou konferenci do Bloemfonteinu přicestovalo více než 250 novinářů a 30 televizních štábů, kteří před jedním z vrcholů turnaje neslyšeli nic konkrétního. Trenér Capello pouze uvedl, že sestavu už má vymyšlenou, liverpoolský záložník zase řekl, že si je jistý vítězstvím.

"Je to od nich typické. Zdá se, že asi v názvu mistrovství světa nechápou význam slova svět. Jejich kouč je schopný odpovídat italsky, španělsky i anglicky," zlobil se Giancarlo Galavotti z italského deníku Gazzetta dello Sport. "Tohle chování jen potvrzuje pověsti o aroganci anglického výběru," dodal. "Tohle je hrozné. Vždyť jsme na mistrovství světa, tenhle člověk (ředitel komunikace Adrian Bevington) nechá, aby se ptali jen jeho kamarádi. Na brazilských tiskových konferencích to vypadá jinak, a to jsme pětinásobní mistři," rýpl si reportér Jorge Rodrigues z listu O Globo do Angličanů, kteří šampionát vyhráli jen jednou, v roce 1966.

Hlavní zprávy