Následuje
ODM 2020: Hokej

Souboj nesmiřitelných rivalů. Liberec přivítá v derby Jablonec

Jablonec n. N. – Souboj o krále severních Čech. To je utkání mezi Libercem a Jabloncem, které uzavře sedmé kolo fotbalové ligy. Již tak dost vysokou atraktivitu duelu zvyšuje fakt, že se střetnou celky, které ve čtvrtek bojovaly o postup do Evropské ligy. Zatímco Liberec překvapivě uspěl proti Udine, Jablonec vypadl s favorizovaným Betisem Sevilla po porážkách 1:2 a 0:6. Přímý přenos utkání sledujte živě od 17:25 na ČT sport nebo na našem webu.

Utkání Liberec - Jablonec
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Trenér Jablonce Roman Skuhravý je proto zvědavý, co vysoká porážka od španělského celku udělá se sebevědomím jeho svěřenců. "Na zápas v Seville musíme rychle zapomenout, čeká nás Liberec. Musíme se poučit z té lekce, kterou jsme dostali. Teď se teprve uvidí, jaké jsme mužstvo," řekl Skuhravý.

I přes nedávnou remízu 5:5 se Znojmem a nyní vysokou prohru s Betisem nechce nic měnit na ofenzivním stylu Jablonce a hodlá tak hrát i proti Liberci. "Nic ale neměníme na tom, že proti Liberci chceme hrát útočně a nátlakově s cílem uspět," dodal.

To Liberec prožívá velkou euforii po postupu přes silné Udine. Na účast v evropské lize však nyní musejí hráči Slovanu zapomenout a soustředit se jen na duel s Jabloncem. "Pro nás to je podobný úspěch, jako byl zisk titulu. Ale teď zápas s Jabloncem je jiná soutěž a musíme se znovu zkoncentrovat. Na druhou stranu by nám ta euforie z postupu mohla pomoci," doufá trenér Jaroslav Šilhavý.

Slovan jde do utkání s tím, že poslední tři ligová utkání vyhrál shodně 1:0 a už 278 minut neinkasoval. "Věřím, že v obraně navážeme na minulé zápasy," dodal Šilhavý. Jablonec však skóroval v 15 z posledních 16 ligových zápasů.

Oba celky by měly nastoupit v téměř nejsilnějších sestavách. Liberec jen musí řešit zdravotní stav svého záložníka Rybalky. "Je trochu nakřápnutý, ale nic vážného to není, tak snad bude připravený," věří Šilhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy