Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Šokovaný obránce Watfordu Mariappa: Drbu si hlavu, kde jsem mohl koronavirus chytit

Ač nevycházel z domu, koronavirus si ho našel. Fotbalista Watfordu Adrian Mariappa byl v šoku, když zjistil, že měl pozitivní test na koronavirus. Třiatřicetiletý jamajský reprezentant prý striktně dodržoval všechna vládní nařízení. "Od chvíle, kdy jsem v úterý dostal pozitivní výsledek testu, drbu si hlavu nad tím, kde jsem mohl koronavirus chytit," řekl Mariappa listu The Telegraph.

Obránce Watfordu Adrian Mariappa
zdroj: ČTK/EMPICS

První vlna testování v anglické Premier League odhalila šest nakažených koronavirem ve třech různých klubech, z Watfordu měli vedle Mariappy pozitivní test ještě dva nejmenovaní členové realizačního týmu.

"Bylo to obrovské překvapení, protože jsem prakticky neopouštěl dům, kromě pár cvičení a několika procházek s dětmi. Byl jsem hlavně doma a udržoval se ve formě," doplnil obránce Watfordu.

Bez příznaků. Strašidelné

Nepociťoval na sobě žádné příznaky nemoci covid-19. "Je docela strašidelné, že se cítíte naprosto skvěle, jste doma, a stejně ten virus dostanete. Žiju klidný život, žádné party a podobně, takže opravdu nevím. Jako většina lidí jsem si nechal vozit potraviny domů, moje partnerka byla párkrát v supermarketu," uvedl Mariappa.

Nyní ho čeká týdenní karanténa v souladu s předpisy soutěže. "Cítím se plný sil, pravděpodobně proto, že jsem na sobě opravdu tvrdě pracoval. Dodržoval jsem individuální program a neměl pocit, že by mi docházel dech," konstatoval rodák z Londýna.

Anglická liga je kvůli pandemii koronaviru přerušena od 13. března. Od úterý mohou mužstva trénovat v malých skupinách. Pokud se bude situace v zemi vyvíjet příznivě, elitní sportovní soutěže se budou moci znovu rozběhnout bez diváků 1. června. Premier League doufá v restart 12. června.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy