EURO 2024 Německo

Sörloth čtyřmi góly zařídil plichtu Villarrealu s Realem, Cádiz remizoval a sestupuje

Útočník Alexander Sörloth nasázel Realu Madrid čtyři branky a jeho Villarreal s mistry remizoval 4:4. Po roce mezi španělskou fotbalovou elitou se vrací Cádiz do druhé ligy. Po remíze 0:0 s Las Palmas se stal třetím sestupujícím celkem z La Ligy. Spolu s ním sestupují i Granada a Almería.

Alexander Sörloth z Villarrealu
zdroj: Reuters autor: Pablo Morano

Cádiz strávil ve španělské nejvyšší soutěži pouhý rok a opět se vrací do druhé ligy. V kádru týmu figuroval i host z pražské Slavie Aiham Ousou, jenž však kvůli zraněnému kotníku počtvrté v řadě chyběl v nominaci na utkání.

Real Madrid ve Villarrealu vedl po půlhodině 2:0. Trefili se Güler a Joselu. Ve 39. minutě snížil svým prvním gólem Sörloth, ale bílý balet ještě do poločasu obnovil své dvoubrankové vedení díky Vázquezovi a na 4:1 zvýšil svou druhou brankou Güler.

Sörloth spustil svou střeleckou show ve 48. minutě a zakončil ji vyrovnávacím gólem o osm minut později. Na všechny tři branky mu ve druhém poločase přihrál spoluhráč Moreno. Díky čtyřem brankám do sítě Realu norský útočník nyní kraluje tabulce střelců s 23 brankami a předskočil Dovbyka z Girony, jenž dal 21 gólů.

Před posledním kolem La Ligy je již jisté, že Ligu mistrů si zahrají Real Madrid, Barcelona, Girona a Atlético Madrid. Evropské ligy se zúčastní fotbalisté Bilbaa a San Sebastianu, Konferenční liga čeká na Betis Sevilla.

Španělská fotbalová liga – 37. kolo:

Atlético Madrid – Pamplona 1:4 (55. Morata – 26. a 64. García, 52. Oroz, 88. Torró), Betis Sevilla – San Sebastian 0:2 (5. Méndez, 42. Merino), Bilbao – FC Sevilla 2:0 (17. García, 19. Muniaín), Cádiz – Las Palmas 0:0, FC Barcelona – Vallecano 3:0 (72. a 75. Pedri, 3. Lewandowski), Granada – Celta Vigo 1:2 (87. Bruno Méndez – 61. Larsen, 63. Bamba), Mallorca – Almería 2:2 (29. Larin, 83. Darder – 41. Arribas, 66. Langa), Valencie – Girona 1:3 (84. Pepelu z pen. – 33. Sávio, 58. Dovbyk, 67. vlastní Gasiorowski), Villarreal – Real Madrid 4:4 (39., 48., 52. a 56. Sörloth – 14. a 45.+2 Güler, 30. Joselu, 40. Vázquez).