Následuje
SP Slovinsko

Sneijderovi přestup do Galatsaraye doporučil Mourinho i van Gaal

Istanbul – Galatasaray zaplatil za nizozemského záložníka Wesleyho Sneijdera 7,5 milionu eur (192 milionů korun), peníze ale nebyly hlavním důvodem přestupu vicemistra světa do Turecka. Záložník, který se s Interem nedohodl na platových podmínkách a půl roku nehrál, prý požádal o radu trenéry Josého Mourinha a Louise van Gaala a oba mu přestup do Istanbulu doporučili.

Příznivci Galatasaraye vítají Sneijdera na letišti
zdroj: ČT24 autor: Isifa/EPA

"Zavolal jsem Josému Mourinhovi a Louisi van Gaalovi, protože oba byli klíčovými postavami v mé fotbalové kariéře a myslím si, že jejich názor má svou hodnotu," řekl Sneijder, jenž ještě musí v Turecku projít lékařskými testy. "Oba mi řekli: Udělej to. Dali mi ten poslední impulz," dodal.

Osmadvacetiletý fotbalista, jenž upadl v Interu Milán v nemilost a ztratil místo v sestavě, se prý v Istanbulu dohodl na smlouvě na tři a půl roku s platem pět milionů eur za sezonu (128 milionů korun). Inter na podzim nabídl Sneijderovi prodloužení dosavadního kontraktu platného do roku 2015 o další dvě léta. Podle nové smlouvy by si ale vydělal výrazně méně, což fotbalista odmítl. Vedení ho proto vyřadilo z prvního týmu.

Bývalý hráč Realu Madrid se potká v Galatasarayi s českými fotbalisty Milanem Barošem a Tomášem Ujfalušim, kteří však za vedoucí tým turecké ligy nehrají. Ujfaluši je zraněný a s Barošem v klubu nepočítají. Český útočník má smlouvu do léta a nedá se vyloučit, že v zimním přestupovém termínu odejde.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy