Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Náš fotbal

Smutná zpráva z Turecka. Josef Šural zemřel po nehodě minibusu

Český fotbalový reprezentant Josef Šural zemřel v Turecku po nehodě minibusu, kterým se s dalšími hráči Alanyasporu vracel z nedělního ligového utkání na hřišti Kayserisporu. Osmadvacetiletý útočník podlehl zraněním v nemocnici, kam bylo převezeno i šest jeho spoluhráčů.

Josef Šural
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Vedení Alanyasporu o tom informovalo ráno na sociálních sítích a pro turecká média zprávu potvrdil předseda klubu Hasan Cavusoglu. "Ztratili jsme syna, je nám to strašně líto. Ostatní hráči jsou v pořádku, ale Josef utrpěl zranění hlavy a řadu dalších poranění. Musel na operaci, ale už ho nedokázali zachránit," oznámil funkcionář. 

Podle klubového doktora Ismaila Yetkina utrpěl Šural několik závažných zlomenin včetně fraktur obratlů, žeber a obou nohou.

Protože tým dostal po utkání dvoudenní volno, Šural a dalších šest zahraničních hráčů si na zhruba 500 kilometrů dlouhou cestu zpět najalo soukromý vůz a nejelo klubovým autobusem. Podle Cavusoglua nehodu způsobil řidič minibusu s fotbalisty, který za volantem usnul.

Minibus podle médií asi pět kilometrů od Alanye sjel ze silnice a převrátil se. Nejvážnější zranění utrpěl Šural, protože vypadl z vozidla. "Podle informací, které jsem dostal od policie, byli ve voze dva řidiči a zatímco jeden spal, druhý usnul za volantem. Oba teď čeká výslech na policii," citoval šéfa Alanyasporu deník Hürriyet.

"Sanitka ho neprodleně odvezla do nemocnice, kde jsme ho okamžitě operovali. Měl ale rozsáhlá vnitřní krvácení a nad ránem zemřel," uvedl v prohlášení Hasan Peksel, ředitel nemocnice v Alanyi.

Spolu s českým fotbalistou ve voze jeli Steven Caulker, Djalma Campos, Welinton Souza, Wanderson Baiano, Papiss Demba Cissé a Isaac Sackey, který v letech 2012 až 2016 hrál za Liberec a během působení na severu Čech se potkal i se Šuralem. Ghanský záložník utrpěl zlomeninu pravé ruky, zbylí hráči vyvázli z nehody s lehkými zraněními.

"Chci vyjádřit co nejhlubší soustrast rodině a kamarádům," uvedl předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík. "Pepa byl skromný člověk, který nám všem bude moc chybět. Nikdy nezapomeneme," dodal Malík. Šural po sobě zanechal dvě malé dcery.

V minulosti nastupoval také za Brno a Liberec, se kterým v roce 2012 získal ligový titul a o tři roky později triumfoval i v českém poháru. "Památku Josefa Šurala společně uctíme minutou ticha před sobotním ligovým duelem proti Slavii," informoval severočeský celek. V Turecku se bude držet minuta aplausu před všemi zápasy profesionálních soutěží, a to až do 6. května.

Situaci více objasnil i zahraniční zpravodaj České televize v Turecku Václav Černohorský. "Trenér hráčům už dříve oznámil, že po zápase dostanou rozchod a bude na nich, kam a jak se vydají. V neděli na trase Kayseri - Antalya neletí přímý spoj. Josef Šural a šest jeho spoluhráčů si po podvečerním zápase za peníze klubu pronajali minibus. K nehodě došlo zhruba ve 2:30 ráno," napsal na Twitteru.

"Pepu jsem znal už z působení v Liberci. Byl to skromný a poctivý kluk, na kterého mi zůstanou jen ty nejhezčí vzpomínky," uvedl reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý. "Ta zpráva mě hluboce zasáhla. Je to ztráta nejenom pro český fotbal, ale hlavně pro všechny blízké - pro ty, kteří ho dobře znali. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině."

Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 217 zápasů a dal 52 branek. Za reprezentaci nastoupil k 20 utkáním a vstřelil jeden gól. Za Alanyaspor si připsal 11 jedenáct zápasů a jednu branku. Do nedělního utkání pátého celku tabulky s Kayserisporem (1:1) nezasáhl.

"Pro všechny v českém fotbale je to strašně smutná zpráva. Pepa byl oblíbený hráč napříč kluby a pro český fotbal toho hodně dokázal. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast celé jeho rodině a blízkým," uvedl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články