Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
AZ-kvíz tentokrát s Fortunou

Složité období je za mnou, věří Provod. Debakl s Portugalskem podle něj tým dolů nesrazí

Lukáš Provod se poprvé od vážného zranění kolena vrací do reprezentace. Trenér Jaroslav Šilhavý pětadvacetiletého záložníka dodatečně povolal k úternímu závěrečnému utkání skupiny Ligy národů ve Švýcarsku. Hráč Slavie věří, že pozvánkou definitivně skončilo jeho náročné období.

Lukáš Provod na tréninku české reprezentace
zdroj: ČTK / Kamaryt Michal

"Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit do reprezentace. A že to období, které pro mě bylo hodně složité a plné zranění, už je za mnou. Doufám, že tady klukům budu schopný pomoci," řekl Provod.

Za reprezentaci naposledy nastoupil loni v březnu. Poté se vítěz ankety o nejlepšího hráče české ligy za sezonu 2020/21 zranil, musel na operaci s kolenem a přišel o loňské mistrovství Evropy, na němž svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého došli až do čtvrtfinále.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Portugalsko

"Že jsem přišel o Euro, mě extrémně mrzelo, protože jsem se na to hrozně těšil. Myslím, že po té sezoně, kterou jsem odehrál a která se mi hodně povedla, bych na Euro jel. Nedalo se ale nic dělat. Koukal jsem u televize doma a fandil jsem. Byl jsem strašně rád za kluky, že se jim tak dařilo. Udělali výsledky, které za mě byly fantastické," uvedl Provod.

Po dlouhé rekonvalescenci se vrátil na trávníky v březnu. Poté ještě několikrát na pár zápasů vypadl ze hry. "Teď už se cítím stoprocentně fit. Mám za sebou odehrané nějaké zápasy. Klepu na zuby a doufám, že už to období je za mnou," prohlásil Provod.

Nevidí problém v tom, že se připojil k národnímu týmu dodatečně až po sobotním utkání s Portugalskem, s nímž reprezentanti utrpěli debakl 0:4. "S kluky i s realizačním týmem se znám. Jsem hrozně rád, že jsem se mohl připojit. Myslím, že to žádný problém nebude. Akorát navážeme a dobře se připravíme na zápas," poznamenal Provod, který má v reprezentaci na kontě sedm startů a jeden gól.

Český celek po sobotní porážce klesl na poslední místo tabulky a k udržení v elitní divizi A Ligy národů potřebuje v úterním závěrečném duelu v St. Gallenu zvítězit. "Je to hrozně těžký úkol, protože jak jsme viděli, Švýcaři vyhráli ve Španělsku. To je skoro až nadlidský výkon. Na druhou stranu myslím, že týmy se hrozně vyrovnávají, každý může vyhrát s každým. Takže věřím, že předvedeme dobrý výkon a povede se nám cíl, který máme," dodal Provod.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články