Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Slovo "negrito" není rasistické, ale někoho mohlo urazit, odmítla FA omilostnit Cavaniho

Dostali důkazy, že slovo "negrito" není rasistické, a sami to uznali. Přesto Anglická fotbalová asociace (FA) odmítla omilostnit Edinsona Cavaniho z Manchesteru United a ponechala mu trest. Podle zástupců totiž výraz mohl někoho i tak urazit.

Edinson Cavani
zdroj: ČTK/PA/ autor: Alex Livesey

Třiatřicetiletý Cavani slovo "negrito" (černoušek) použil v reakci na chválu po listopadovém utkání v Southamptonu, kde dvěma góly a asistencí pomohl United k obratu a výhře 3:2. Dostal za to zákaz činnosti na tři zápasy a pokutu 100 tisíc liber (téměř tři miliony korun).

Cavani byl potrestán i přesto, že se ho zastal klub, uruguayský svaz, hráčské odbory i jazykovědný úřad, kteří upozornili na to, že v Jižní Americe jde o výraz používaný mezi blízkými přáteli. "Komise uznala, že hráč reagoval srdečnou odpovědí na zprávu od přítele z Uruguaye a nešlo o rasismus ani urážku jeho přítele nebo kohokoliv jiného," uvedla FA.

"Bylo to podpořeno i řadou důkazů, nicméně to, že hráč neměl v úmyslu kohokoliv rasisticky urazit, samo o sobě nestačí. Někdo by si totiž slovo 'negrito' mohl vyložit jako rasistické," dodala FA s tím, že přihlédla i k tomu, že Cavani před incidentem žil v Manchesteru jen krátce a nemusel vědět, že některé španělské výrazy můžou být ve Velké Británii vnímány jako velmi urážlivé.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy