Následuje
Evropská liga UEFA

Slovenskou reprezentaci povede dočasně asistent Hipp

Bratislava - Slovenskou fotbalovou reprezentaci dočasně jako trenér povede dosavadní asistent Michal Hipp. Pro únorové přípravné utkání s Tureckem nahradí Vladimíra Weisse, který se s vedením svazu dohodl na ukončení spolupráce k 31. lednu. Informoval o tom prezident slovenského svazu Ján Kováčik.

Michal Hipp a Vladím Weiss
zdroj: Isifa/Sme

"Na lavičce reprezentace bude v Turecku sedět Michal Hipp," řekl Kováčik v rozhovoru pro Digi Sport. K dispozici prý bude mít dosavadní realizační tým, než se najde nový trenér.

Slovenský celek je bez hlavního trenéra od konce ledna, kdy se Kováčik dohodl na ukončení spolupráce s Weissem, který vedl reprezentaci čtyři roky a dovedl ji na mistrovství světa 2010. "Nebylo to odvolání, byla to vzájemná dohoda. V této chvíli je to určitě nejlepší řešení pro slovenský fotbal. Věřím tomu, že nový trenér dokáže mužstvo nabudit a budeme hrát fotbal, na který se bude dobře dívat a bude mít výsledky," dodal Kováčik.

Osmačtyřicetiletý Hipp se u slovenského národního týmu pohybuje už od roku 2003, když dělal asistenta Ladislavu Jurkemikovi a Dušanu Galisovi. Následně navázal spolupráci s Weissem. Pomáhal mu také v Saturnu Ramonskoje a Petržalce, kterou po něm v roce 2008 převzal jako hlavní kouč. Chvíli trénoval i Slovan Bratislava.

V souvislosti s novým trenérem Slovenska se spekuluje také o plzeňském kouči Pavlu Vrbovi či Jozefu Chovancovi, který je po nedávném odchodu ze Sparty bez angažmá. Favoritem je však údajně Stanislav Griga, který vede Senicu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy