Svět motorů

Slovan smetl v předkole Pjunik Jerevan, Mareš nasázel hattrick

Bratislava - Jakub Mareš dal hattrick za Slovan Bratislava v odvetném utkání 1. předkola Evropské ligy proti Pjuniku Jerevan. Slovenský vicemistr doma zvítězil 5:0 a úspěšně navázal na výhru 4:1 z Arménie. Český útočník vstřelil za Slovan první góly po příchodu z Ružomberoku.

Jakub Mareš
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Bývalý hráč Dukly, Mladé Boleslavi, pražské Sparty, Slovácka a Teplic otevřel skóre v desáté minutě, o třináct minut později z dorážky zvýšil na 2:0. V druhém poločase přidal ještě gól hlavou. Bratislavský celek se v 2. předkole utká s vítězem duelu Bangor City - Lyngby.

Postoupil též Marešův předchozí zaměstnavatel Ružomberok, který porazil Vojvodinu Novi Sad v odvetě 2:0 po vlastním gólu Nikoly Kovačeviče a trefě Jána Masla. Oběma brankám předcházel přímý kop střídajícího Dalibora Takáče.

Výsledky odvetných utkání 1. předkola fotbalové Evropské ligy

FK Liepaja (Lot.) - Crusaders (Sev. Ir.) 2:0 (1:0), první zápas 1:3, postoupila Liepaja; AIK Stockholm - Klaksvík (Faer. ostr.) 5:0 (5:0), první zápas 0:0, postoupil Stockholm; FC Vaduz - Bala Town (Wal.) 3:0 (3:0), první zápas 2:1, postoupil Vaduz; Slovan Bratislava - Pjunik Jerevan 5:0 (2:0), první zápas 4:1, postoupil Slovan; Botev Plovdiv - Partizani Tirana 1:0 (1:0), první zápas 3:1, postoupil Botev; Dunav Ruse (Bul.) - Irtyš Pavlodar 0:2 (0:1), první zápas 0:1, postoupil Irtyš; Ružomberok - Vojvodina Novi Sad 2:0 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Ružomberok; Differdange (Luc.) - FK Zirä (Ázerb.) 1:2 (1:0), první zápas 0:2, postoupila Zirä; Torpedo Kutaisi (Gruz.) - Trenčín 0:3 (0:1), první zápas 1:5, postoupil Trenčín; Inter Baku - Mladost Lučani (Srb.) 2:0 (1:0), první zápas 3:0, postoupil Inter.