Následuje
Cesta na EURO 2020

Slovácko se může stát prvním druholigovým vítězem Poháru ČMFS

Praha - Pokud fotbalisté Slovácka porazí dnes Teplice, mohou se stát prvním druholigovým týmem, který získá prvenství v Poháru ČMFS. Jejich finálový soupeř v Praze na Strahově nastoupí do zápasu rozhodně v roli favorita. Naposledy dokázal celek z nižší soutěže uspět v Československém poháru v roce 1976, když vyhrála tehdy druholigová Sparta. Střetnutí na stadionu Evžena Rošického začíná v 17:00 a sledovat ho můžete na programu ČT2. Informace přináší také server fotbalživě.cz.

Slovácko se probojovalo do finále Poháru ČMFS po čtyřech letech. Za tu dobu však zažilo nemálo změn. Až dvanáctý tým druhé ligy roli předem poraženého zcela odmítá. Trenér Josef Mazura vidí papírově současnou naději na úspěch větší než v semifinálovém duelu proti Slavii Praha.

"Tehdy byla naše šance na postup možná desetiprocentní. Proti Teplicím bych to vyjádřil číslem 35 procent. Můžeme překvapit, rozhodně budeme bojovat, neboť finále poháru je pro hráče velkou motivací. Ovšem náš soupeř má poslední šanci, jak se dostat do evropských pohárů," tvrdí Mazura, který bude mít k dispozici po zraněních a karetních trestech takřka kompletní kádr.

Reportáž Ivana Mejtského

Nadcházející finálový zápas fotbalisté Slovácka po každém tréninku podrobně v šatně rozebírají. Proto také Mazura pohotově reagoval na otázku, zda si vzpomene, kdy naposledy hrál tým z nižší soutěže pohárové finále. "Před devíti lety Ratíškovice, které prohrály s Libercem 1:2. Z tehdejšího týmu Ratíškovic máme totiž v kádru Kordulu a Chmelíčka. Finálové zkušenosti s domácím pohárem mají i další hráči. Například Holub, Němčický, Formánek. Pro nás bude tento zápas, který se nehraje každý den, velkou výzvou. A také bychom chtěli výsledkem potěšit naše fanoušky," řekl Mazura.

O přednostech svého současného celku příliš mluvit nechtěl, za velkou zbraň ale označil bojovnost. "Každý je připravený odevzdat vše," řekl a naznačil, že vsadí na zabezpečenou obranu. Přesto Mazura očekává kvalitní a dramatický zápas. "Fotbalově Teplice zřejmě nepřehrajeme, budeme vyčkávat na jejich chybu." doplnil Mazura a varoval před schopností Středočechů rozhodnout zápasy v posledních minutách. "V devadesáté minutě dali góly například Brnu a Zlínu," řekl.

Teplickým komplikuje situaci rozsáhlá marodka

Pro Teplice bude středeční zápas velkým vyvrcholením sezony. Severočeši si před sezonou dali za cíl postup do evropských pohárů, cestu do nich si ale v posledních ligových kolech zavřeli. Výsledek zápasu se Slováckem může výrazně ovlivnit náklonnost hlavního majitele, sklářského gigantu AGC. "Chystáme se opravdu pečlivě, ve středu prostě musíme vyhrát," řekl teplický obchodní ředitel Petr Heidenreich. Případná výhra by pro Teplice byla také zopakováním úspěchu z roku 2003.

Potíží Teplic je řada zraněných hráčů. Mimo hru může být dokonce kompletní čtyřčlenná záloha a tři útočníci, a tím spíš lze očekávat velmi vyrovnaný zápas. Rozhodnutí o sestavě zřejmě padne až těsně před zápasem.

Protože panovaly obavy z toho, že finále nebude mít příliš důstojnou atmosféru, oba kluby se rozhodly zorganizovat dotované výjezdy. Fanoušky Slovácka vyjde cesta autobusem do Prahy na dvacetikorunu, Teplické na padesát korun. Zájem byl nečekaný - Slovácko vyprodalo všech 1230 míst v autobusech během pěti dnů, o mnoho pozadu nezůstaly ani mnohem bližší Teplice.

"Pojede 14 až 15 autobusů, navíc jsme samostatně prodali spoustu lístků na zápas. Můj odhad je, že dorazí minimálně 1000 až 1500 teplických fanoušků," popsal teplický zájem Heidenreich. Lze tedy očekávat, že finálová návštěva přesáhne alespoň hodnotu tří tisíc diváků.

Předpokládané sestavy:

Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Cleber - Chmelíček, Hani.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Vaščák, Matula, Vachoušek (Doležal), Stožický (Verbíř) - Hesek, Mahmutovič.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy