Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Speciál

Slovácko přebírá asistent Kordula. Levý se přesouvá do role sportovního ředitele

Uherské Hradiště - Fotbalisty Slovácka povede asistent Michal Kordula. Dosavadní kouč Stanislav Levý přechází z funkce hlavního trenéra na pozici sportovního ředitele klubu.

Michal Kordula
zdroj: ČTK autor: Omelka Josef

"Již během loňské sezony jsem avizoval, že klubu ve sportovním úseku dlouhodobě chybí hlavní persona na postu sportovního ředitele. Rozhodl jsem se představenstvu nabídnout na tento post Stanislava Levého. Dle mého názoru je dostatečně zkušenou osobou, fotbalem žije a rozumí mu, ale hlavně jsem poznal, že má k našemu klubu silný vztah a je pro klub velmi důležitý," uvedl ředitel klubu Petr Pojezný.

Bývalý hráč Slovácka Kordula loni dokončil studium trenérské profesionální licence. "Myslím, že si oba sedli jak lidsky, tak i profesně. Jejich vzájemná nově nastavená spolupráce bude pro klub krokem dopředu," dodal Pojezný. Kordulovi bude pomáhat dosavadní asistent Jiří Dekař.

Devětatřicetiletý Kordula už vedl Slovácko ve třech zápasech minulé sezony. Loni v září dokoučoval za Levého duel s Jihlavou k remíze 1:1 poté, co trenér musel v poločase do nemocnice. V únoru a březnu pak za potrestaného hlavního kouče zaskočil v utkáních s Bohemians Praha 1905 a Brnem. Oba skončily bez branek. Nyní byl poprvé jmenován hlavním trenérem. 

Levý vedl Slovácko při svém druhém angažmá od května 2016, kdy byl jmenován nástupcem Svatopluka Habance. V minulém ročníku dovedl tým ke 12. příčce, v této sezoně je mužstvo po šesti kolech na 11. pozici s jednou výhrou. Během 36 ligových utkání pod jeho vedením vyhrálo Slovácko sedm duelů, sedmnáctkrát remizovalo a dvanáctkrát prohrálo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy