Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Slezské derby je vyprodáno. Návštěva překoná historický rekord 2. ligy

Ostrava – Prestižnímu duelu odvěkých rivalů, Baníku Ostrava proti SFC Opava, bude přihlížet vyprodaný Městský stadion ve Vítkovicích. Podle domácího klubu už fanoušci rozebrali přes dvanáct tisíc vstupenek, což mimo jiné znamená překonání historického rekordu během utkání druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Přímý přenos sledujte ve středu od 19:00 na ČT sport.

Fanoušci Baníku
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

"Zájem o utkání v posledních dnech vzrostl natolik, že bychom byli schopni prodat ještě několik dalších tisíc vstupenek. Bohužel kapacita není nafukovací," uvedla manažerka ticketingu ostravského klubu Monika Matulová.

Souboj slezských rivalů překoná dosavadní rekordní návštěvu v samostatné historii druhé ligy, kterou přilákalo v sezoně 1994/95 utkání Opavy s Prostějovem, na něž do Městských sadů dorazilo 10 252 diváků.

Baníku se povedlo vyprodat stadion ve Vítkovicích poprvé od přestěhování z Bazalů. Naposledy na něj přišlo přes dvanáct tisíc diváků v květnu 2014 proti Slavii.

Derby bude pod drobnohledem Policie ČR

Na očekávané utkání se připravuje i policie, která zápas označila za rizikový. V minulosti totiž několikrát duely slezských rivalů provázely rozsáhlé nepokoje. K případnému zásahu bude z tohoto důvodu připraveno až 200 policistů a městských strážníků. "Do opatření se zapojí pořádková a dopravní policie, ale i členové speciální pořádkové jednotky a kriminalisté," prohlásila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Dodala, že policie zatím neplánuje dohled nad přepravou fanoušků. Těch by z Opavy mělo dorazit vlakem několik set. "V souvislosti se zápasem posílíme spojení v 16:42 z Opavy s příjezdem do Vítkovic v 17:29 a ve 21:30 z Vítkovic s příjezdem do Opavy ve 22:38. Nasadíme dvě soupravy CityElefant, které mají dohromady kapacitu přibližně 600 míst k sezení," řekla mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Duely Baníku a Opavy patří do kategorie rizikových dlouhodobě. V roce 2009, kdy se kluby střetly naposledy, museli pořadatelé kvůli výtržnostem na stadionu přerušit zápas a po něm se ještě strhla bitka znepřátelených fandů před stadionem. O pět let dříve přijelo do Opavy 3500 příznivců Baníku z Ostravska a Polska. Někteří z nich řádili už ve vlaku, když vytrhali železné tyče, které se používají na odkládání zavazadel, a ty pak použili při potyčkách s policisty a fanoušky Opavy.

Po utkání jádro ostravských chuligánů v čele s početnou skupinou z polských Katovic zaútočilo na sektor domácích příznivců, před nímž se tvrdě střetlo s policejními těžkooděnci. Osm policistů bylo zraněno. Škody na opavském stadionu se tehdy vyšplhaly k částce 250 000 korun.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy