Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Finále Extraligy

Slávističtí fanoušci přerušili bojkot a přijdou do kotle

Praha - Příznivci fotbalové Slavie Praha přerušili bojkot domácích utkání a vrátí se do ochozů. Zaplněný "kotel" by měl povzbuzovat mužstvo sešívaných už v nedělním zápase proti Liberci. Zástupci iniciativy Tribuna Sever to oznámili na svých internetových stránkách. Slávističtí fanoušci dosud bojkotovali domácí zápasy, protože nesouhlasili s rozhodnutím, že v Edenu budou své domácí zápasy hrát i fotbalisté Bohemians 1905.

Na dosud jediný domácí zápas Slavie s Mladou Boleslaví (1:0) přišlo do dvacetitisícového hlediště jen 4 259 diváků, v úvodním kole na derby s Bohemians 1905, kteří byli vedeni jako domácí a jejichž fanoušci rovněž zápasy v Edenu bojkotují, dorazilo do ochozů 5 623 lidí. V minulé sezoně dosahovala průměrná návštěva Slavie bezmála 10 000.

Ředitel Slavie Miroslav Platil změnu postoje fanoušků z "kotle" uvítal. "Fotbalu i Slavii to prospěje. Beru to jako výsledek našich společných jednání i jako začátek příští, ještě lepší vzájemné komunikace," uvedl Platil.

Vyjádření fanoušků Slavie Praha

"Přerušením bojkotu jasně ukazujeme, že nám na Slavii záleží. Je určitým vstřícným krokem směrem k vedení. Věříme, že vedení a zejména pan (předseda představenstva) Rosen to se Slavií myslí dobře. Taktéž věříme, že dojde k výraznému zlepšení v komunikaci mezi klubem a fanoušky."

Na základě jednání fanoušků s vedením klubu by měl vyrůst před stadionem stožár pro slávistickou vlajku, nad arénou zazáří klubové logo a sami příznivci se chtějí podílet na vybudování prohlídkové trasy, síně tradic i výzdobě stadionu, a to i finančně. "Slavia se zavázala, že slávistický stadion v Edenu vyzdobí, jak už to mělo dávno být. Musíme se zde cítit jako doma! Konkrétní kroky v plnění tohoto závazku budeme bedlivě sledovat," uvedli fanoušci. Sami na druhou stranu hodlají respektovat skutečnost, že vedení nehodlá odtajnit akcionářskou strukturu.


S přítomností "klokanů" v Edenu se ale slávističtí ultras smířit nehodlají. "I nadále budeme dělat vše pro to, aby Bohemka z Edenu co nejdříve zmizela a aby stadion zůstal co nejvíce slávistický. Naprosto odmítáme jakékoliv další úpravy do zeleno-bílých barev v Edenu," píše se v prohlášení.

Synot Tip Aréna
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy