Následuje
Sportovní zprávy

Slávista Čelůstka bude hostovat v Palermu

Praha - Fotbalový obránce Ondřej Čelůstka odchází ze Slavie na hostování do konce sezony do Palerma. Italský klub může využít následnou opci na přestup a podepsat s dvacetiletým hráčem smlouvu na čtyři roky. Uvedl to dnes fotbalistův manažer Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest a mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. Za půlroční hostování podle zákulisních informací obdrží zhruba 14 milionů korun. Pokud by Čelůstka v sicilském klubu zakotvil natrvalo, dostala by Slavia dalších 60 milionů korun.

Slavia s Palermem dlouho nemohla najít společnou řeč, protože preferovala klasický přestup. Během víkendu vedení pražského klubu dokonce oznámilo, že jednání ukončilo. Nakonec se ale s šestým celkem Seria A dohodlo. "Palermo v neděli a během pondělí výrazně zlepšilo svoji nabídku. Proběhla nová intenzivní jednání, která byla v pondělí večer uzavřena," uvedl na webu Slavie generální ředitel klubu Petr Doležal. "Situaci jsme samozřejmě znovu velice pečlivě zvážili, definitivní rozhodnutí nakonec ovlivnila nabídka, která je pro Slavii velice výhodná," doplnil Doležal.

Ondřej Čelůstka:

"Táhlo se to již dlouho, takže jsem rád, že se kluby domluvily. Pro mě to bude určitě velká zkušenost."

Odchodem Čelůstky, který přišel do Slavie loni v létě ze Zlína, ztrácejí obhájci titulu další oporu defenzivních řad. V zimě už na roční hostování do Spartaku Moskva odešel stoper Marek Suchý. Trenér Karel Jarolím si nyní Čelůstkův odchod nepřál právě proto, že urostlý zadák měl ve středu obrany zacelit mezeru po Suchém.

Čelůstka odehrál v české lize 37 zápasů a vstřelil čtyři branky. Loni si zahrál na mistrovství světa fotbalistů do 20 let a je stabilním členem reprezentační jednadvacítky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy