Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hodina z Tokia

Slavia vyměnila asistenty, pomoci má i Vaniak

Praha - U fotbalistů Slavie Praha po sérii neúspěšných výsledků skončili dosavadní asistenti trenéra Michala Petrouše Petr Vrabec a Luboš Přibyl. Místo nich má mužstvu pomoci bývalý brankář Martin Vaniak, který po jarní sezoně uzavřel aktivní kariéru. Spolu s ním bude v realizačním týmu působit dosavadní kouč rezervy Martin Poustka. Trenér Petrouš navzdory debaklu 0:4 na severu Čech i páteční další bodové ztrátě po bezbrankové remíze s Duklou u mužstvu zatím zůstal.

Martin Vaniak
zdroj: ČTK

Čtyřicetiletý Vaniak je spjatý s nejúspěšnějším obdobím Slavie v samostatné české historii. Vršovickému klubu výrazně pomohl za trenéra Karla Jarolíma k premiérovému postupu do základní skupiny Ligy mistrů a k zisku dvou mistrovských titulů. Po uplynulé sezoně ukončil kariéru a stal se šéftrenérem mladých slávistických gólmanů. V této funkci by měl i nadále pokračovat.

"I když mám rozdělanou práci s mládeží, která teď bude muset jít trochu stranou, tak je to pořád první liga. Jednou mi Slavia dala šanci tady pracovat a já se jí chci odvděčit jakýmkoliv způsobem. Jestli u mládeže, nebo u áčka, to už tolik není rozhodující," uvedl Vaniak, který už absolvoval první trénink v nové roli. "Mám na starosti gólmany. Můj názor je takový, že když někdo dělá něco celý život, tak by se tomu měl věnovat i nadále. Neměl by se věnovat jiným věcem. Trénovat celé mužstvo, na to bych já asi nebyl," řekl Vaniak.

"Zároveň budu také taková prodloužená ruka mezi kabinou a realizačním týmem," doplnil bývalý gólman. Během zápasů také nebude na lavičce, ale v hledišti. "Budu se na to z tribuny dívat jako asistent trenéra a pozorovatel. Trenéři brankářů vždy sledovali zápas z hlediště, z nadhledu," podotkl Vaniak. O pět let mladší Poustka pracuje ve Slavii třetím rokem. Nejprve působil v oddělení skautingu, poté trénoval výběr do 16 let a byl asistentem u rezervy. Po odchodu trenéra Pavla Řeháka se stal hlavním koučem béčka.

Vedení Slavie výměnou asistentů reagovalo na krizi z posledních týdnů. Slavia v lize čtyřikrát za sebou nevyhrála a s jediným vítězstvím je v tabulce před nadcházejícím derby proti Spartě až dvanáctá. Představenstvo klubu už po pohárové porážce 0:3 v divizním Převýšově avizovalo, že pokud tým prohraje následující ligové utkání v Jablonci, dojde ke změnám v realizačním týmu. Trenéru Petroušovi přesto vyslovilo představenstvo o víkendu důvěru, zejména pro další zapracovávání mladých hráčů do týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy