World Athletics Continental Tour Gold 2024

Slavia v přípravě nadále září. Porazila i Lech Poznaň

Marbella (Španělsko) – Devět zápasů, osm výher. Takovou bilanci mají během zimní přestávky fotbalisté Slavie. Výbornou formu Pražané potvrzují i na soustředění ve Španělsku, kde vyhráli všechny tři duely. Poslední triumf zaznamenali proti úřadujícímu polskému mistrovi Lechu Poznaň, kterého udolali 3:1.

Ilustrační foto

Slavia měla proti šestému celku polské ligy povedený vstup do utkání a už ve čtvrté minutě vedla poté, co sám před brankářem nezaváhal reprezentační útočník Milan Škoda. Ve 40. minutě zvýšila skóre po individuální akci jedna ze zimních posil Pražanů záložník Josef Hušbauer, který se prosadil přízemní střelou k tyči.

Čtyři minuty po přestávce si vybral slabou chvilku nový slávistický brankář Jiří Pavlenka a propustil do sítě nepovedenou střelu Davida Kownackého. Dvacet minut před koncem ale Pražané pojistili vítězství, když gruzínský záložník Levan Kenija dotlačil míč za čáru z dorážky po neproměněné penaltě. V nastavení přidali slávisté ještě čtvrtý gól, který ale kvůli ofsajdu rozhodčí neuznal.

Červenobílí, kteří v zimě přivedli osm posil, v přípravě prohráli pouze duel s druholigovým Ústím nad Labem 0:2. Soustředění ve Španělsku zakončí v pátek zápasem s osmifinalistou Ligy mistrů Dynamem Kyjev.