Následuje
Branky, body, vteřiny

Slavia ovládla obě silvestrovská derby

Praha - 28. silvestrovské derby v Edenu znovu ovládla Slavia. První utkání veteránů nad 45 let ovládli sešívaní v poměru 5:3, v zápase výběrů nad 35 let pak nad Spartou zvítězili 5:4. Slavia tak potvrdila výbornou bilanci v tradičním posledním derby sezony a připsala si devatenácté vítězství z osmadvaceti. Sparta naopak zvítězila jen pětkrát. Dvěma góly přispěl k dnešnímu vítězství Slavie Lukáš Došek, který byl zvolen nejlepším hráčem červenobílých. Za Spartu byl oceněn Jiří Novotný.

Silvestrovské derby Sparta - Slavia
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Mezi veterány nad 45 let rovněž vyhráli hráči Slavie, kteří především zásluhou hattricku Pavla Řeháka zvítězili 5:3. Slavia v domácí prostředí dlouho potvrzovala svou převahu v tradičním utkání a už v první půli získala dvoubrankový náskok. Na úvodní gól debutanta v silvestrovském derby Lukáše Doška sice ještě rychle odpověděl vydařenou ranou z voleje Luděk Stracený, ale pak už se prosazovala jen Slavia. Nejprve zvýšil znovu Došek a následně Stanislav Vlček.

Po změně stran Sparta vyrovnala zásluhou Lokvence a Papouška a vypadalo to, že se bude tlačit za vylepšením nepříznivé bilance. Jenže pak předvedl parádní střelu Martin Müller a vrátil vedení Slavii, které vzápětí potvrdil další střelou zdálky Pavel Kuka. Sparta už jen v poslední minutě snížila díky Radimu Holubovi.

"Moje premiéra dopadla nejlépe, jak mohla. Vyhráli jsme, a navíc jsem dal dva góly. Asi si mysleli, že ode mě nebezpečí nehrozí, tak mě moc nehlídali," řekl po utkání Lukáš Došek, který nastoupil i se svým bratrem Tomášem. "Já ještě patřím k těm mladším ročníkům. Až přijdu příště, tak už možná branku netrefím, teď to ještě šlo," dodal Došek, který hraje krajský přebor za Koloveč.

Silvestrovské fotbalové derby internacionálů Slavia-Sparta

Hráči nad 35 let (2 x 25 min., bilance po utkání 19-4-5)

Slavia - Sparta 5:4 (3:1)
Branky: 5. a 15. L. Došek, 20. Vlček, 41. Müller, 43. Kuka - 7. Stracený, 27. Lokvenc, 36. Papoušek, 50. Holub.

Slavia: Vaniak - L. Došek, Hunal, Hyský, Müller, Jindráček, Klinka, Kozel, Kuchař, Kuka, A. Petrouš, Ulich, Veselý ml., Vlček, Skácel, T. Došek.
Sparta: Blažek - M. Hašek, Holub, Horňák, Kincl, Lokvenc, Mlejnský, Novotný, Pospíšil, Sionko, Stracený, Obajdin, Papoušek.

Hráči nad 45 let (2 x 20 min., bilance po utkání 4-5-2)

Slavia - Sparta 5:3 (2:1)
Branky: 8., 25. a 35. Řehák, 14. Příložný, 32. Zákostelský - 9. Kočí, 28. Budka, 39. Vrabec.

Slavia: Přibyl - Čáp, P. Herda, D. Herda, Hrdlička, J. Jeslínek, Knoflíček, J. Mareš, Medynský, Ondrejčík, Příložný, Šimůnek, Zákostelský, Řehák, Smrčka.
Sparta: Sova - Bažant, Caudr, Čabala, Budka, Denk, J. Jarolím, Mistr, Mlejnek, Vrabec, Trval, Slaný, Kočí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy