Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Slavia nemusí uvolnit reprezentanty, jde Tvrdík proti Berbrovi. Od FIFA by jí ale hrozily sankce

Šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka velmi popudila kritika místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra směrem ke kouči Karlu Jarolímovi. Označil to za nedůstojné a pohrozil, že v takové atmosféře nebude Slavia pro potřeby reprezentace uvolňovat své hráče. V takovém případě by ovšem Slavia porušila soutěžní řád a hrozily by jí sankce.

Jaroslav Tvrdík
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Jestli FAČR nezajistí důstojnost reprezentace ČR, nebudeme tam hráče posílat. Tohle si ČR, Karel Jarolím ani hráči nezaslouží. Je toho dost," uvedl Tvrdík.

Ten už delší dobu bojuje proti Berbrovi, který se po květnové aféře a odchodu Miroslava Pelty z pozice předsedy stal hlavní postavou Fotbalové asociace. Už před červnovou valnou hromadou FAČR požadoval Tvrdík, aby Berbr zmizel z vedení asociace. Volby však nakonec skončily patem a nové proběhnou v prosinci.

Výkonný výbor FAČR nyní ponechal Jarolíma ve funkci, Berbr ho však následně tvrdě kritizoval. Navíc trenéra reprezentace obvinil z toho, že je pod vlivem hráčských agentů a naznačil, že jediný důvod, proč Jarolím pokračuje, je smlouva, která se dá nyní obtížně vypovědět.

Šéf Slavie připomněl, že kromě neúspěchu národního týmu v kvalifikaci o mistrovství světa se nedaří ani mládežnickým výběrům. Jednadvacítka prohrála 1:5 v Chorvatsku, dvacítka 0:4 v Anglii.

"Za to může kdo? Jarolím? Ostuda všude, kam se člověk podívá. Chce to celé nové kredibilní vedení. Chci slyšet, co uděláme s celým českým fotbalem. Diskusi expertů. Vizi budoucnosti. Odmítám hru na závist k platu trenéra," dodal Tvrdík.

FAČR se distancoval od toho, že by zveřejnil výši Jarolímova platu. Ve středu server Seznam Zprávy ve své reportáži uvedl, že podle dokumentů, které má k dispozici, je trenérův plat 641 300 korun měsíčně.

Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie Praha:

"Nestačí sportovní neúspěch, ostuda ještě musí pokračovat. Nechutné. Jestli má jít Jarolím, ať se vedení FAČR přidá. Škoda že Roman Berbr takhle brutálně neudělá i celkovou analýzu problémů FAČR. Mělo by se všem včetně Karla Jarolíma měřit stejným metrem.

"Fotbalovou asociaci celá situace značně znepokojuje. V tomto duchu tak chce jasně deklarovat, že z její strany rozhodně nedošlo k žádnému systémovému úniku citlivých údajů. Zveřejnění platů reprezentačních trenérů je čistě individuální novinářskou aktivitou, jejímž výsledkem jsou navíc nepřesné údaje o výši výplatních částek," uvedl FAČR.

"Co se týká postoje vedení Slavie k případné ne/účasti jejich hráčů v reprezentačním týmu, cítíme potřebu upozornit na to, že účast hráče na utkání reprezentace je na vůli klubu nezávislé. Respektovat účast hráče na reprezentačním srazu je povinností klubu, nikoli jeho právem. V opačném případě by se klub dopustil porušení řady ustanovení vnitrostátních, jakož i mezinárodních předpisů a vystavil se tak případným sankcím," dodala FAČR.

Pokud by Slavia neuvolnila hráče pro potřeby reprezentace, jednalo by se o porušení soutěžního řádu a hrozily by jí sankce. Hráči by navíc nesměli nastoupit ještě pět dní po konci reprezentační akce, na kterou byli povoláni. V řádu mimo jiné stojí, že "pokud členský klub odmítne uvolnit hráče, Komise FIFA pro status hráčů bude vyžadovat po FAČR, aby veškerá utkání, kterých se tento hráč účastnil v období, na které byl povolán, kontumovala ve prospěch soupeře".

Je nám líto, video expirovalo.
Jarolím dál povede fotbalovou reprezentaci
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy