Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Slavia má v týmu tři nakažené koronavirem a přerušuje přípravu

Testy na koronavirus ve Slavii během reprezentační pauzy odhalily tři pozitivní případy. Nakažen je jeden hráč a dva členové širšího realizačního týmu, všichni tři byli umístěni do izolace. Během srazu národního celku byl navíc pozitivně testován slávistický defenzivní univerzál Tomáš Holeš. Český šampion ve středu přeruší trénink.

Trenér Jindřich Trpišovský na tréninku Slavie
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Andreu Dalmau

"Během reprezentační přestávky jsme se rozhodli nechat všechny hráče a členy realizačního týmu přetestovat. U tří osob vyšel pozitivní výsledek. Všichni tři mají bezpříznakový průběh nemoci a okamžitě byli izolováni od zbytku týmu. V tuto chvíli jsou v domácí karanténě," uvedl mluvčí Slavie Michal Býček.

Pozitivní testy Pražanům ještě více komplikují přípravu na úvodní kolo základní skupiny Evropské ligy, které odehrají příští čtvrtek na půdě izraelského Hapoelu Beer Ševa.

Od středy kvůli nařízení o omezení shromažďování v zemi na maximálně šest lidí nemohou ani profesionální týmy plnohodnotně trénovat.

Slávisté stejně jako Liberec podali žádost o výjimku vzhledem k účasti v mezistátních soutěžích, které se v Česku zřejmě budou moci konat.

Ligový mistr zatím přerušil trénink. "Ve středu bude kompletní A-tým v domácí izolaci. Následně dojde k dalšímu přetestování všech členů A-týmu včetně reprezentantů a rozhodne se o dalším postupu," doplnil Býček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy