Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Slavia čelí návrhu na insolvenci - kvůli sporům s bývalým generálním manažerem

Praha - Fotbalová Slavia Praha čelí insolvenčnímu řízení. Návrh na něj podala k pražskému Městskému soudu společnost z tichomořského souostroví Samoa. Příčinou jsou vleklé spory mezi majitelem klubu Alešem Řebíčkem a bývalým generálním ředitelem Zbyňkem Kusým. Návrh zmiňuje i dluhy klubu a jeho neschopnost je splácet. Slavia se k návrhu vyjádří ve čtvrtek.

Nyní už bývalý majitel fotbalové Slavie Aleš Řebíček
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Navrhovatel uplatňuje pohledávku ve výši více než šest milionů korun po splatnosti, kterou odkoupila od Zbyňka Kusého. Ten byl ředitelem klubu od května 2012 do června 2013, předtím vedl hokejové Pardubice a působil i u hokejové reprezentace. Po Slavii tuto částku požadoval jako zprostředkovatelskou odměnu na základě smlouvy, která podle něj platila i po jeho odchodu z klubu.

Dalších více než třináct milionů podle tvrzení navrhovatele Kusý nárokuje sám v exekučním řízení. Navrhovatel poukazuje i na údajné dluhy Slavie vůči hráčům a jako příklad uvádí pohledávku Kapverďana Fernanda Nevese ve výši 2,7 milionu korun. Dalších pět případů dluhů vůči hráčům prý řeší arbitráž Fotbalové asociace ČR. Firma navrhuje prohlášení úpadku Slavie z důvodu neschopnosti splatit závazky.

Majitel Slavie Aleš Řebíček naopak tvrdí, že dlužníkem je Kusý, loni se obrátil na soud s požadavkem, aby bývalý generální ředitel uhradil šest milionů korun. Kusý tehdy přiznal, že má s Řebíčkem nevyřešené nároky vyplývající ze smluv. Dnes se ke sporu nevyjádřil, nebral telefon.

Mluvčí Slavie Jiří Vrba se omezil jen na stručné konstatování. "Ano, dostali jsme to, zkoumáme o co jde a zítra se k tomu vyjádříme," řekl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy