Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Slabý výkon sudích v Boleslavi? Kouč Jarolím raději nechal mluvit asistenta

Mladá Boleslav - Hodně negativních emocí přinesl zápas fotbalové Synot ligy mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Domácí spílali rozhodčímu Jaroslavu Bílkovi, že v první půli za stavu 0:1 neodpískal pro domácí pokutový kop za faul Radima Řezníka na Daniela Bartla. Trenér Karel Jarolím pak po zápase dokonce nepřišel na tiskovou konferenci a poslal za sebe asistenta Borise Kočího.

Karel Jarolím (vlevo) a Miroslav Koubek. Utkání Synot ligy mezi celky Mladá Boleslav a Viktoria Plzeň
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

Utkání výrazně ovlivnila 15. minuta, kdy po rychlé akci domácích došlo ve vápně ke kontaktu mezi Řezníkem a Bartlem, který spadl, ale sudí Bílek zůstal klidný a situaci jako penaltovou neposoudil.

"Lalkovič odvedl výbornou práci na pravé straně, já byl sám na penaltě, on mi to dával, ale Řezník mě naverboval zezadu. Podle mě úplně stoprocentní jasná penalta a možná i červená karta," popisoval po utkání Bartl. "Ovlivnilo to průběh celého utkání. Možná bych musel udělat k balonu pár kroků, to nic ale nemění na tom, že nechápu, proč se to nepískalo," dodal.

Od toho okamžiku se rozhodčímu utkání začalo vymykat z rukou a především hráči Mladé Boleslavi hodně cloumaly emoce. "Co tam rozhodčí v první půli vytvářel, to se mi nechce ani hodnotit. To je prostě fotbal. Určitě nás to ale naštvalo. Rozhodčí pochybil a je to na jeho hlavu," míní mladoboleslavský obránce Jan Bořil.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy hráčů a trenérů z utkání Mladá Boleslav - Plzeň

Naštvání zřejmě byl i důvod, proč trenér Jarolím po utkání nemluvil do médií a jeho místo musel zaujmout asistent Kočí. "Bylo to rozhodnutí vedení klubu," prohlásil tiskový mluvčí středočeského celku Jiří Koros.

"Emoce samozřejmě byly velké. Nechci ale, aby to vyznělo, že za naši prohru mohl rozhodčí. Bylo tam víc faktorů, především nevyužité šance. Rozhodčí byl třeba až pátý v pořadí. Byly tam situace, se kterými jsme si měli poradit lépe," řekl Kočí. "Bylo to vypjaté utkání, ale takových zápasů jsme absolvovali více. Cítili jsme křivdu, ale museli jsme se s tím vyrovnat," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy