Následuje
Český Ironman na Sahaře

Skupina Italů napadla dva fanoušky Plzně

Plzeň - Policie řeší v souvislosti s utkáním 2. kola Evropské ligy dvě napadení příznivců Plzně italskými fanoušky Neapole. Jeden z Čechů skončil se zlomeným nosem. Třiadvacetiletého útočníka už policie dopadla a ve zkráceném přípravném řízení ho vyšetřuje pro výtržnictví a ublížení na zdraví. Druhý incident se obešel bez vážnějších zranění.

Fanoušci Plzně na odvetném utkání s Neapolí
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

Konflikt se odehrál kolem 21:00 asi 300 metrů od stadionu ve Štruncových sadech. Na lávce u plzeňského pivovaru se potkala čtyřčlenná skupinka fanoušků Neapole se dvěma fandy plzeňského klubu. "Jeden z cizinců bezdůvodně nenadále napadl českého fanouška, udeřil ho do obličeje a zlomil mu nos. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření," uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

Ve stejnou chvíli další ze skupinky napadl na lávce druhého českého fanouška, kopal ho a snažil se ho povalit na zem. Nakonec mu strhl šálu a utekl. Napadený muž vyvázl bez zranění, cizinec, po němž policie pátrá, je podezřelý z loupeže.

Do Plzně přijelo podle policie ze zahraničí kolem 520 fanoušků italského týmu. Někteří dorazili autobusy až z Neapole, další z letiště v Praze přijeli autobusy a kolem 70 lidí přicestovalo z Prahy vlakem. Další cizinci jeli individuálně auty. Někteří z nich se ale na stadion nakonec ani nedostali, protože měli potrhané vstupenky.

Telefonát Aleše Malára
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy