Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Škoda odchází z Bohemians do Slavie

Praha - Fotbalisty Slavie posílí útočník Milan Škoda z Bohemians 1905. Hráč odmítl prodloužit smlouvu s celkem z Ďolíčku, která měla vypršet v létě, a místo toho se od 1. července upsal červenobílým. Bohemians uvolní Škodu již pro jarní část sezony na hostování.

Milan Škoda
zdroj: ISIFA/VLP autor: Martin Divíšek

Zanedlouho šestadvacetiletý útočník dal v minulé sezoně osm branek, na podzim se sice střelecky trápil a trefil se jen dvakrát, přesto patřil ke klíčovým postavám hry Bohemians 1905. V létě o něj usilovala Viktoria Plzeň, nakonec se však stěhuje do Slavie.

Té se upsal od 1. července s tím, že mu v létě končí smlouva s Bohemians. "Vzhledem k tomu, že Milan Škoda má s námi uzavřenu platnou smlouvu do 30. června, by standardním a oprávněným rozhodnutím klubu bylo jeho přeřazení do B týmu, protože odmítl prodloužit nabídnutou smlouvu s naším klubem," uvedlo představenstvo Bohemians 1905. "S přihlédnutím k dlouholetým zásluhám Milana představenstvo rozhodlo, že mu umožní začít přípravu ve Slavii a domluví se na jeho hostování. Toto rozhodnutí umožní úsporu nákladů klubu a možnost hledat perspektivní hráčskou náhradu."

Bohemians chtějí dosáhnout přijatelné dohody se Slavií na úhradě kupní ceny za volného hráče. "Popřípadě se obrátíme na smírčí komisi FAČR. Rozhodně však budeme rozdíl mezi touto cenou a tržní cenou hráče vymáhat soudní cestou po všech, kteří tento stav způsobili, především po správci konkurzní podstaty FC Bohemians Praha," stojí v prohlášení klubu.

 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy