Je nám líto, video expirovalo.

Skandál v Německu? V sídle fotbalového svazu došlo k razii

Z důvodu podezření ze závažných daňových úniků prohledali vyšetřovatelé sídlo Německého fotbalového svazu ve Frankfurtu nad Mohanem a domy jeho současných i bývalých představitelů. Šestice funkcionářů je podezřená z toho, že záměrně zfalšovala údaje o příjmech z reklam na stadionech při zápasech národního týmu v letech 2014 a 2015. Podle státního zastupitelství tím způsobila daňové úniky ve výši 4,7 milionu eur.

Ve fotbalovém světě mají peníze výraznou roli
zdroj: imago sportfotodienst autor: imago sportfotodienst

Na středeční razii v pěti spolkových zemích se podílelo zhruba 200 lidí. Státní zastupitelství ve svém prohlášení nikoho z podezřelých funkcionářů nejmenovalo. V inkriminované době byl v čele svazu Wolfgang Niersbach, jenž agentuře SID sdělil, že u něj prohlídka nebyla.

Podle SID měla do roku 2018 reklamní panely na stadionech při duelech německé reprezentace na starost švýcarská marketingová firma Infront, s kterou svaz v létě spolupráci ukončil kvůli podezření z nesrovnalostí.

Současný šéf svazu Fritz Keller slíbil, že v kauze bude s vyšetřovateli spolupracovat. Německý fotbal vede od loňského září. "Budu vyžadovat otevřenost a transparentnost a vítám podporu státu při vyšetřování. Aby měl náš fotbal čistou budoucnost," řekl Keller, jenž loni nahradil Reinharda Grindela, který odstoupil v dubnu kvůli aféře s nepřiznanými příjmy.

Podezření z daňových úniků je další nepříjemností pro tamější svaz. Jeho bývalí předsedové Niersbach a Theo Zwanziger stále čekají na soud kvůli možnému uplácení za přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006 Německu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy