World Athletics Continental Tour Gold 2024

Skalák se v Anglii rozehrál. Další asistencí pomohl k jasné výhře Brigtonu

Londýn – Jiří Skalák si v druhé anglické lize připisuje jednu přihrávku na gól za druhou. Záložník Brightonu zaznamenal v posledních čtyřech startech už pátou asistenci. Ta poslední přišla při jasné výhře 5:0 nad Fulhamem, v němž se český reprezentant podílel na třetí brance. Jeho tým se díky zisku tří bodů posunul na druhou příčku League Championship, která zajišťuje přímý postup do Premier League.

Třemi góly se o výhru domácích výrazně zasloužil Tomer Hemed, který zaznamenal premiérový hattrick v anglickém angažmá. Na jeho dvě trefy v prvním poločase navázal po přestávce španělský obránce Bruno, který zužitkoval Skalákův pas.

Hemed pak přidal svůj třetí gól, celkově 16. v sezoně. Pátá branka padla tři minuty před koncem řádné hrací doby, kdy už byli Skalák i Hemed na lavičce.

Brighton nyní na druhém místě tabulky ztrácí bod na vedoucí Middlesbrough. Lídr má ale zápas k dobru stejně jako o další bod zpět třetí Burnley.