Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Skácel se ze Skotska stěhovat nebude, zahraje si za Dundee United

Dundee - Bývalý fotbalový reprezentant Rudolf Skácel bude dál působit ve Skotsku. Po odchodu z Hearts dnes uzavřel smlouvu s Dundee United do konce ledna 2013. Informovaly o tom internetové stránky klubu. Skácel byl bez angažmá od závěru minulé sezony, kdy se kvůli nutným úsporám v Hearts nedohodl na nové smlouvě. Měl několik nabídek z jiných zahraničních klubů, jednu chvíli dokonce trénoval se Slavií, kde v minulosti působil, ale po brzkém vypadnutí Pražanů z domácího poháru nakonec z jeho návratu do Edenu sešlo.

Rudolf Skácel
zdroj: ČTK

Na angažmá v aktuálně předposledním celku skotské ligy se třiatřicetiletý ofenzivní záložník těší. "Mluvil jsem s trenérem a do deseti minut jsem se rozhodl, že sem chci jít. Bylo to snadné rozhodnutí. V posledních měsících jsem se udržoval v tréninku v několika mých předešlých klubech, takže se musím pouze dostat do zápasového rytmu," uvedl Skácel.

Věří, že jednomu ze dvou zástupců Dundee v nejvyšší skotské soutěži pomůže k vzestupu v tabulce. "Těším se, že si zahraji pár zápasů, a doufám, že pomůžu klubu k posunu na lepší příčky. Jsem připravený hned nastoupit, ale o tom rozhodne trenér," doplnil Skácel. Smlouva do konce ledna je podle něj ideální. "Je to výhodné pro mě i pro klub. V lednu uvidíme, jestli nám bude vyhovovat prodloužit kontrakt," řekl nejlepší střelec Hearts z minulé sezony.

V Dundee si od Skácela hodně slibují. "Hráči jeho kvalit se tak často nedají angažovat, jsem nadšený, že jsme ho mohli přivést. Cítím, že Rudi může zvýšit útočnou sílu týmu. Naši méně zkušení hráči budou těžit z jeho přítomnosti na hřišti a díky gólovým schopnostem by se mohl stát oblíbencem fanoušků," uvedl trenér Peter Houston.

Skácel je odchovancem Hradce Králové, vedle Slavie a Hearts prošel také Marseille, Panathinaikosem Atény, Southamptonem, Herthou Berlín a Larisou. Za český národní tým nastoupil k sedmi utkáním.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy