MČR v půlmaratonu

Sivok pomohl Besiktasi k výhře 3:0 nad Vladikavkazem

Praha - Reprezentační obránce Tomáš Sivok pomohl Besiktasi Istanbul gólem k domácí výhře 3:0 nad fotbalisty Vladikavkazu v úvodním utkání závěrečného čtvrtého předkola Evropské ligy. Sedmadvacetiletý stoper otevřel skóre ve 20. minutě, když po odraženém rohovém kopu zavěsil tvrdou střelou z malého vápna. Po přestávce pak zvýraznili náskok Besiktase španělský záložník Guti z penalty a portugalský útočník Hugo Almeida.

Tomáš Sivok
zdroj: ČTK

Fotbalisté Spartaku Trnava vedení českým trenérem Pavlem Hoftychem prohráli na hřišti favorizovaného Lokomotivu Moskva 0:2. Slovenskému mužstvu nepomohla ani pětice českých fotbalistů.

V základní sestavě Trnavy nastoupili brankář a kapitán Martin Raška, obránci Jiří Koubský s Patrikem Grossem a záložník Martin Vyskočil, kterého v druhé půli vystřídal další bek Pavel Malcharek. Lokomotivu zajistili výhru během tří minut prvního poločasu obránce Renat Janbajev a brazilský útočník Maicon.

Utkání Spartak Trnava - Lokomotiv Moskva
zdroj: AP autor: Ivan Sekretarev

Stejnou porážku utrpělo na půdě HJK Helsinky favorizované Schalke 04, v jehož záloze odehrál úvodní hodinu reprezentant do 21 let Jan Morávek. Finskému celku zařídil nadějnou pozici do odvety dvěma brankami útočník Teemu Pukki. Vítěz Německého poháru, Superpoháru a semifinalista loňského ročníku Ligy mistrů se neprosadil ani přes velký tlak v závěru utkání.