Následuje
Panorama

Simulace už tak lehce neprojde. Disciplinárka bude moci trestat dodatečně

Praha – Až doposud za simulování během zápasů první a druhé fotbalové ligy hráčům trest nehrozil. To se ale od nové sezony mění. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace bude moci nahrané pády dodatečně trestat. Připravena je novela disciplinárního řádu, kterou ještě musí příští týden schválit výkonný výbor Fotbalové asociace ČR.

Ilustrační fotografie
zdroj: ČTK autor: Syrůček_Jakub

"Stávající disciplinární řád neumožňoval trestat simulování jako případ narušení řádného průběhu hry. To se díky této novele změní. Pro disciplinární komisi je to nástroj, jak podobné chování z profesionálních soutěží vymýtit," řekl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Se svými kolegy bude moci trestat hráče, kteří se budou snažit nafilmovat faul zejména v pokutovém území a oklamat sudího s cílem získat výhodu pro svůj tým. Podle závažnosti provinění může hráč dostat pokutu, ale také zákaz činnosti až na dvě soutěžní utkání, což odpovídá například trestu za červenou kartu či osm žlutých karet.

"Je to významný posun v boji proti nešvaru, který se v poslední době objevil nejenom v české nejvyšší soutěži. Očekávám, že si díky novelizaci disciplinárního řádu každý z hráčů na hřišti rozmyslí, zda spadnout, či akci dokončit," uvedl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy