Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Finále Českého skokového poháru

Simeone: Je to nejkrásnější věc, kterou můžete ve fotbale zažít

Madrid – Po osmnácti letech to opět dokázali. Fotbalisté Atlética Madrid díky sobotní remíze 1:1 na Barceloně znovu zvedli nad hlavu pohár pro mistra španělské ligy. A i tentokrát u toho byl Diego Simeone. Nyní však v pozici trenéra. Sám po zápase přiznal, že s ním po triumfu cloumaly velké emoce. Nejen kvůli vítězství, ale rovněž při vzpomínkách na zesnulého kouče Luise Aragonése.

Slavící fotbalisté Atlética Madrid po zisku španělského titulu
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Joan Valls

"Byl to zvláštní pocit, když zápas skončil," řekl Simeone. "Myslel jsem na svoje blízké, na ty, kteří tady dnes byli se mnou, i na ty, kteří tady dnes být nemohli. Na Jesúse (Gila, zesnulého majitele klubu) a Luise, kteří nám fandili z nebe. Jsem přesvědčený, že Luis nám v druhé půli pomáhal bránit," dodal.

Gil před svou smrtí v roce 2004 vedl madridský celek 16 let jako prezident. Aragonés zemřel začátkem února ve věku 75 let a během kariéry působil v Atléticu jako hráč a později ho vedl i jako kouč. V trenérské roli navíc pomohl v roce 2008 Španělsku k titulu mistrů Evropy.

Atlético přijelo na Nou Camp s vědomím, že v posledním kole mu stačí k zisku prvního titulu od roku 1996 bod. Od 33. minuty ale po gólu Alexise Sáncheze prohrávalo, důležitou remízu však krátce po přestávce zajistil Diego Godín a po zápase si madridský celek vysloužil od fanoušků Barcelony potlesk ve stoje.

"Je to asi ta nejkrásnější věc, kterou ve fotbale můžete zažít. Ten potlesk jen podtrhl naši skvělou sezonu. Dnes jsme se zapsali do historie," prohlásil Simeone, který k poslednímu titulu pomohl Atléticu ještě jako hráč.

Atlético navíc ve španělské lize ukončilo nadvládu Realu Madrid s Barcelonou, protože naposledy jiný tým než tyto dva velkokluby vyhrál soutěž před deseti lety. "Myslím, že to je to velká věc. Ukázali jsme, že k vítězství vedou různé cesty. Vždycky jsou rozhodující vlastnosti hráčů a my jsme hráli a vyhrávali jinak než Real s Barcelonou," prohlásil čtyřiačtyřicetiletý Argentinec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy