Následuje
Studio fotbal - Extra

Šimák zůstává v bundeslize, bude hrát za Mohuč

Mohuč (Německo) - Český fotbalista Jan Šimák přestoupil v rámci německé bundesligy ze Stuttgartu do Mohuče. V týmu nováčka nejvyšší soutěže má jednatřicetiletý záložník připravenou smlouvu do 30. června 2011. Šimákovi se tak podařilo najít nového zaměstnavatele necelý týden poté, co nevyšel jeho odchod do druholigového Bielefeldu. Hráč s jedním startem za českou reprezentaci toužil ze Stuttgartu odejít, neboť se na podzim nedostal do sestavy a nepočítal s ním ani nový trenér Christian Gross.

"Jan se během svého působení ve VfB choval vždy velmi profesionálně a vstřelil několik důležitých gólů. V poslední době u nás nedostával vzhledem ke konkurenci moc příležitostí, a chtěl proto změnu. Tohle přání jsme mu splnili," řekl Horst Heldt, manažer Stuttgartu, kde Šimák působil od léta 2008. 

K novým spoluhráčům v Mohuči, k nimž patří i krajan Filip Trojan, se Šimák připojí po lékařské prohlídce dnes. "Je to hráč, který nám může okamžitě pomoci," uvedl Thomas Tuchel, trenér Mohuče. V novém klubu si Šimák mírně polepší co do postavení v tabulce. Mohuč je aktuálně desátá o pět bodů před dvanáctým Stuttgartem.

Šimák už prošel Hannoverem i Leverkusenem

Táborský rodák Šimák může v Mohuči rozmnožit sbírku rovných 50 zápasů, které dosud v bundeslize v dresech Hannoveru, Leverkusenu a VfB odehrál. Jméno si v Německu udělal díky působení v Hannoveru, jemuž v roce 2002 pomohl osmnácti trefami k postupu do nejvyšší soutěže. Následně přestoupil do Leverkusenu, kde se neprosadil, a po roce se opět do Hannoveru vrátil. 

Brzy však kvůli psychickým problémům velký fotbal opustil a lépe se mu nevedlo ani během angažmá ve Spartě, kde ho provázely potíže se závislostí. Do Německa se vrátil v roce 2007 a svou kariéru oživil v druholigové Jeně, kde zaujal představitele Stuttgartu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy