Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Šilhavý si Poláky přál už před losem. Skupina mohla být určitě horší, oddechl si

Jaroslav Šilhavý si před losem kvalifikace o postup na ME 2024 v Německu přál dostat z prvního výkonnostního koše Maďarsko, Švýcarsko nebo Polsko. A právě tým okolo hvězdného Roberta Lewandowského bude jedním ze soupeřů českého týmu. Kouč věří, že jeho svěřenci společně s Poláky postoupí ze skupiny, která podle něj mohla být i těžší. Současně respektuje i další kvalifikační protivníky Albánii, Faerské ostrovy a Moldavsko.

Je nám líto, video expirovalo.
Brabec: Máme to ve svých rukou. Musíme ukázat, že na Euro patříme

"Samozřejmě chceme postoupit z této skupiny. Mohla být horší. Věříme tomu, že (postoupí) Polsko a my. Vzhledem k tomu, že Polsko je z prvního koše, bude favorit. Nicméně si to v zápasech s nimi rozdáme a věřím, že úspěšně," řekl Šilhavý v nahrávce pro média od FAČR.

Největší osobností polského výběru je čtyřiatřicetiletý kanonýr Lewandowski, jenž v létě přestoupil z Bayernu Mnichov do Barcelony. "Když jsme začínali, hráli jsme přípravu v Polsku a vyhráli 1:0. Vůbec to nebylo jednoduché. Lewandowski také nastoupil, měl několik velkých šancí a neproměnil je," vzpomínal Šilhavý na utkání v Gdaňsku z listopadu 2018.

"Máme s nimi nějaké zkušenosti a samozřejmě sílu Lewandowského známe všichni. Na druhou stranu Patrik Schick s ním v bundeslize bojoval o korunu krále střelců. Tak uvidíme, v jaké formě budou tito rozdíloví hráči," přidal šedesátiletý kouč.

Ostatní soupeře v kvalifikaci nechce podceňovat. "Máme samozřejmě ke všem respekt, ale asi bychom byli alibisti hlavně u Faerských ostrovů a Moldavska, kdybychom řekli, že jsou silnější nebo že budou těžcí. Byť pravda vždy leží na hřišti," prohlásil Šilhavý, s nímž FAČR na jaře prodloužila smlouvu na nadcházející kvalifikační cyklus.

Reprezentace porazila Albánce v loňské červnové generálce před evropským šampionátem 3:1. "V Praze byli velice nepříjemní, hráli dobře. Byl to přípravný zápas, teď to bude o body doma, venku. Nechceme nic podcenit, ale postoupit chceme jednoznačně. K Albánii i ke zbylým dvěma soupeřům chováme respekt," uvedl Šilhavý.

S Faerskými ostrovy si národní mužstvo před souboji v kvalifikaci, která začne příští rok v březnu, zahraje v listopadu přípravný duel v Olomouci.

"Přiznám se, že jsem o tom ještě nepřemýšlel, ale určitě dojde k některým změnám. Avizovali jsme, že chceme někoho vyzkoušet v těchto zápasech. Uvidíme, jak si s tím poradíme," dodal bývalý trenér Liberce, Jablonce nebo Slavie, jehož reprezentační svěřenci tři dny po utkání s Faeřany uzavřou letošní rok přípravou v Turecku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články