Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Jastrzebski Wegiel

Šilhavý o své budoucnosti: Je mi proti srsti řešit to po tomto zápase, já o tom nerozhodnu

Po neúspěšné světové kvalifikaci je připravený na cokoli. Trenér Jaroslav Šilhavý nechtěl po vyřazení v semifinále play-off mistrovství světa po prohře s domácími Švédy 0:1 po prodloužení spekulovat o své budoucnosti na lavičce národního týmu. Napřed si vše vyhodnotí s realizačním týmem.

"To já nerozhodnu. Nevím, jak to bude. Je mi proti srsti řešit to po tomto zápase. Jsem připravený na cokoli. Napřed si to musíme vyhodnotit s kluky vzhledem k tomu, že nám posledního července končí smlouva. Měli bychom sedět s vedením a výkonným výborem a vyhodnotit si, co a jak," řekl Šilhavý.

Utkání ve Friends Areně v Solně poblíž Stockholmu rozhodl ve 110. minutě střídající záložník Robin Quaison. "Jsem zklamaný, kluci v kabině mají hlavy dole. Byť Švédové mají skvělé mužstvo, tak stejně jako my věděli, že měli na to dotáhnout to do penalt a v nich si to rozdat o postup. I přes všechny problémy, které jsme s nominací měli, musím kluky pochválit za výkon," uvedl Šilhavý, který vede reprezentaci od září 2018 a loni s ní na evropském šampionátu postoupil do čtvrtfinále.

Kvůli řadě absencí včetně kompletní obranné čtyřky z loňského Eura i kanonýra Patrika Schicka nastoupili Češi poprvé pod jeho vedením v rozestavení se třemi stopery. "Jednoznačně to splnilo účel. Dlouho jsme o tom přemýšleli, protože se to musí sehrát a natrénovat. Měli jsme na to jeden trénink. Bylo to velké riziko, nicméně jsme byli domluvení s kluky, kteří to akceptovali. Vysvětlili jsme jim proč, vzhledem k tomu, že soupeř má skvělé útočníky a cpal to pořád do středu pole, i vzhledem k absenci krajních obránců. Proto jsme se takhle rozhodli," konstatoval šedesátiletý kouč.

Absence aktuálně druhého nejlepšího střelce bundesligy Schicka se podle něj nejvíce projevila v nastavení druhého poločasu, kdy střídající Milan Havel zcela osamocen ve vápně po centru Tomáše Součka zamířil značně nepřesně. "Kdyby s námi přiletěl Patrik Schick a dostal se do šance, kterou měl v nastavení druhé půle Milan Havel, tak bychom asi postupovali. Řekl jsem to trochu ironicky. Samozřejmě chtěl dát gól, ale nemá takovou koncovku jako Patrik," prohlásil Šilhavý.

Poprvé střídal až v 76. minutě, kdy místo halfbeků Lukáše Masopusta a Jakuba Jankta přišli na hřiště defenzivnější Milan Havel a Aleš Matějů. "V pětičlenné řadě hráli na krajích napřed ofenzivní hráče a oba měli křeče. Stálo nás to hodně sil, proto byla střídaní vynucená. Potom jsme neudrželi balon vepředu a spíš se bojovalo, pracovalo, ale chyběla tam kvalita," podotkl bývalý trenér Plzně či Slavie.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články