Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Šilhavý má stále důvěru. Musíme pracovat dál, říká

Jablonec - Jaroslav Šilhavý má nadále důvěru vedení Jablonce, a to i po remíze 0:0 se Slavií v desátém ligovém kole. Třiapadesátiletý trenér věří, že tým současné výsledkové trápení co nejdříve zlomí - nejlépe už v příštím kole doma s Duklou.

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Utnul bych veškeré spekulace. Náš trenér má nadále naši důvěru," řekl tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš. "To se mi ulevilo. Ne, nechci to zlehčovat. Je to takový zmar doma nevyhrát už takovouhle dobu, to jsem teda naštvaný. Doslova mě to s...," připustil Šilhavý. "Samozřejmě to člověk analyzuje zpětně, snažíme se pracovat, jak nejlépe umíme. Kýžený výsledek se bohužel nedostavuje," dodal jablonecký trenér.

Uklidnilo ho, že mu šéf klubu a předseda FAČR Miroslav Pelta v týdnu vyjádřil podporu. Deník Sport přitom už po minulé remíze 2:2 ve Zlíně tvrdil, že jablonecký majitel byl v jednu chvíli rozhodnutý kouče odvolat. "Samozřejmě když se objevilo v nejmenovaném deníku, že už jsme odvolaní, tak jsem s panem Peltou mluvil. Ten to popřel, že nikdo nic takového neřekl. Chtěl jsem mít jasno. Pan Pelta chce taky vyhrávat, to my všichni, jsme z toho zklamaní. Pracujeme, jak nejlépe umíme a věříme tomu, že to zlomíme," řekl Šilhavý. Hned v dalším kole přivítá Jablonec Duklu. "Čím dřív to zlomíme, tím to bude lepší," dodal kouč.

Jablonec měl doma těžký los. V Evropské lize hrál proti FC Kodaň a Ajaxu Amsterodam, v lize pak se Spartou, Libercem, Mladou Boleslaví, Slavií a Bohemians 1905. "Trošku jsme se možná vezli na tom, že důležité jsou ty poháry. Pak ta Bohemka nám utekla, pak ty těžké, Slavia se taky hrabe nahoru. To jsou věci, které hrají proti nám. Ale ty body prostě nemáme," konstatoval Šilhavý.

Jeho svěřenci přitom podle něj nehráli proti Slavii špatně. "Dneska bylo vidět, že kluci měli velkou touhu to zlomit. Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý, dostávali jsme se do předfinálních situací. Ale řešili jsme to netrpělivě, možná někdy zbrkle, nedůrazně. Trápí nás předfinální a finální fáze. Zklamání, ale musíme pracovat dál," podotkl Šilhavý.

Jablonec vstupoval do sezony jako třetí tým minulého ročníku s velkými ambicemi. Po třetí bodové ztrátě za sebou ale může ztráta Severočechů na čelo opět narůst. "Ambice jsou nadále velké. Všichni čekali, že budeme útočit na titul, a my se zmítáme někde ve středu tabulky a doma nevyhráváme. To je skličující," připustil Šilhavý. "I pana Peltu to trápí hodně, ale mimo Boleslavi ty zápasy měly svoji kvalitu, byť jsme nevyhráli. Nemysleli jsme si, že s těmi změnami v týmu nám to tam přestane padat. Teď nám prostě nezbývá než pracovat," dodal kouč.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy