Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Sigma stáhla odvolání proti trestu za korupci

Praha – Sigma Olomouc stáhla odvolání proti odečtu devíti bodů a pokutě čtyři miliony korun za korupci. Původně se chtěla bránit proti trestu za aféru kolem předloňského utkání s Bohemians Praha, nakonec ho však přijala. Trest se ještě může změnit u dalších aktérů aféry, gólmana Petra Drobisze a bývalého sportovního ředitele olomouckého klubu Jiřího Kubíčka, jejichž odvolání se bude projednávat 26. září.

Sigma Olomouc
zdroj: ČT24

"Přes tento procesní úkon nadále prohlašujeme, že se Sigma Olomouc nijak disciplinárně neprovinila a nadále plně podporuje svého hráče Petra Drobisze, který podle informací klubu na svém odvolání trvá," stojí v prohlášení hanáckého celku na klubovém webu.

Zástupci Olomouce si stěžují na postup disciplinární komise, která v čele s předsedou Jiřím Goldou podle nich své rozhodnutí řádně neodůvodnila a nedoručila ho klubu v písemné podobě. "Z mailového doručení jakési kopie rozhodnutí je zřejmé, že rozhodnutí ani řádně odůvodněno není, a nelze z něj zjistit důvody, které vedly disciplinární komisi k našemu potrestání, ani jak se vypořádala s naší obhajobou a provedenými důkazy. Stěží se lze do takto neurčitého a neodůvodněného rozhodnutí zodpovědně a řádně odvolat. Navíc za situace, kdy klub je trestán v návaznosti na údajné provinění jednoho hráče – Petra Drobisze, když sám má informace pouze zprostředkované," uvedla Sigma v dokumentu, jímž doprovodila stažení odvolání.

Zástupci Olomouce míří k disciplinárce
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Olomouci se také nelíbí, v jakém složení by odvolací a revizní komise o případu rozhodovala. "O tak zásadní věci by ORK nerozhodovala zjevně celá, ale jen její část. Po vyloučení členů Ondřeje Lněničky ('bývalý' právní zástupce Bohemians Praha a jejich majitele pana Kapra, který navíc v trestním řízení vystupoval jako svědek zjevně v neprospěch Petra Drobisze) a Jaroslava Němečka (právní zástupce Jiřího Kubíčka) by zbyli již jen tři členové komise. Navíc jeden z těchto členů je dle našich informací soudce Nejvyššího soudu České republiky, přičemž nepovažujeme ani za vhodné ani za zákonné, aby s ohledem na probíhající trestní řízení se jakýkoliv soudce v této věci vyjadřoval či činil rozhodnutí mimo jednací síň soudu," konstatovalo vedení klubu.

Olomoucký brankář Drobisz byl potrestán zákazem startu na 18 měsíců a pokutou 200 tisíc korun. ORK zatím nestihla vyslechnout všechny svědky, proto rozhodnutí o jeho odvolání odsunula na příští zasedání.  

Kubíček se zatím neodvolal. Rozhodnutí disciplinární komise se k němu dostalo později, proto mu stále běží lhůta na odvolání. Pokud tak učiní, bude jeho případ rovněž projednáván 26. září.

Podle rozhodnutí disciplinární komise FAČR se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž Drobisz peníze soupeři předal. Případ se řeší také u civilního soudu.

Hlavní zprávy