Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Shilton Maradonovi nikdy neodpustil, že se neomluvil za "boží" ruku

Legendární brankář Peter Shilton stále neodpustil Diegu Maradonovi, že se anglickým fotbalistům neomluvil za svůj gól "boží" rukou ve čtvrtfinále mistrovství světa v roce 1986. Argentinský idol, který ve středu zemřel v 60 letech, byl podle něj velikánem, ale neměl sportovního ducha.

Ruka boží nebo Maradonova?
zdroj: ČTK/IMAGO sportfotodienst

"Bylo to jasně proti pravidlům. Podvod," napsal Shilton po Maradonově úmrtí pro britský list Daily Mail. "Když běžel slavit, dokonce se ještě dvakrát ohlédl, jako by očekával hvizd rozhodčího. Věděl, co udělal. Všichni to věděli - kromě toho rozhodčího a dvou lajnových," konstatoval k jednomu z nejkontroverznějších momentů fotbalové historie.

Pár minut poté Maradona zařídil úchvatným sólem přes polovinu hřiště druhý gól Argentiny, která zvítězila 2:1 a mistrovství světa nakonec ovládla. "Je mi jedno, co se říká, ale Argentina díky tomu (ruce) ten zápas vyhrála. Dal úžasný druhý gól, ale my jsme se pořád vzpamatovávali z toho, co se stalo chvíli předtím. Celé roky mě to štve. Nebudu o tom teď lhát," svěřil se Shilton.

Se spoluhráči cítil hořkost i proto, že se jim Maradona nikdy neomluvil. "Byl to velikán, ale bohužel nebyl fér. Většina anglického týmu z Mexika to dodnes cítí stejně. Fotbalisté dělají na hřišti věci, které by možná dělat neměli. Stává se to v zápalu boje. Ale kdyby to byl kdokoli z našeho týmu, myslím, že by to později přiznal. Doufám, že to neposkvrní Maradonův odkaz," dodal Shilton na adresu argentinské legendy, která dlouho odmítala přiznat, že při prvním gólu zasáhla míč rukou. Maradona tvrdil, že to byla ruka boží.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy