Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Aréna světového sportu

Sevillské derby, které se kvůli nepokojům fanoušků dohrávalo v neděli, dopadlo lépe pro Betis

Nejen ve Francii se do hlavní role obsazují ve fotbalových zápasech "fanoušci". Kvůli nepokojům v ochozech se totiž v sobotu nedohrálo sevillské derby v osmifinále Španělského poháru. Po vyrovnávací brance domácího Betisu naházeli jeho příznivci na trávník předměty a hozená tyč trefila do hlavy obránce hostujícího týmu Joana Jordána. V nedělní dohrávce, o níž rozhodl národní svaz, vstřelil rozhodující branku v 71. minutě Sergio Canales, a zařídil tak výhru domácímu Betisu.

Fanoušci Betisu Sevilla
zdroj: ZUMA autor: Jose Luis Contreras

Incidentu při sobotní hře přitom předcházel nádherný fotbalový moment, kdy Nabil Fekir vyrovnal střelou přímo z rohového kopu. Následně ale přistálo na hrací plochu několik předmětů včetně tyče, která zasáhla Jordána do hlavy přímo před zrakem sudího Bengoetxey. Obránce sevillského FC se odebral za pomoci spoluhráčů do kabin a zápas byl na několik minut přerušen.

Vedení Betisu incident odsoudilo a na Twitteru uvedlo, že okamžitě začalo spolu s policií hledat viníka. Obránce Betisu Juan Miranda však prohlásil, že Jordán podle něj celou situaci přihrál.

"Co se stalo na tribunách, je odsouzeníhodné a doufám, že Jordán je v pořádku. Ale všichni jsme slyšeli, jak na něj trenér volá, ať spadne na zem a předstírá malátnost. Moc dobře věděli, co dělají," napsal na Twitteru.

Nedělní dohrávka začala v 39. minutě bez Jordána, jenž do ní nenastoupil. Utkání rozhodla branka Sergia Canalese v 71. minutě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články