Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Klymčiw Racing na Dakaru

Severoirský trenér O'Neill nepovažuje duel s Čechy za klíčový

Praha – Fotbalisté Severního Irska věří, že v nedělním utkání na půdě českého týmu, jímž odstartují kvalifikaci mistrovství světa, zužitkují zkušenosti ze své premiérové účasti na nedávném evropském šampionátu. Trenér ostrovního celku Michael O'Neill si nicméně uvědomuje, že jeho svěřenci nepůjdou do zápasu v roli favorita, a proto by ani případnou porážku nepovažoval za tragédii.

Michael O’Neill
zdroj: Reuters autor: Paul Childs

"Samozřejmě start je důležitý, ale nebereme to jako klíčové utkání. Když získáme tři body, bude to paráda, když jeden bod, bude to také dobrý výsledek. A i kdybychom prohráli, není to žádná katastrofa, protože proti Čechům nastoupíme ještě doma," řekl na tiskové konferenci trenér Michael O'Neill. "Navíc potom hrajeme třetí zápas v Německu, takže dva největší zápasy si odbudeme hned na začátku," dodal.

Severní Irové se pokusí zopakovat povedený start z předchozí evropské kvalifikace, kde na úvod vyhráli 2:1 v Maďarsku. "Máme těžkou skupinu, kterou pravděpodobně vyhraje Německo, a ostatní týmy včetně nás budou bojovat o druhé místo. Je důležité začít dobře, podobně jako jsme začali minule proti Maďarsku. Víme, že nejsme favorit, ale jsme silní díky zkušenostem, které jsme na Euru nasbírali," doplnil kapitán Steven Davis.

Zelenobílá armáda, jak zní přezdívka soupeře národního týmu, se chce prezentovat stejnou hrou, která ho dovedla v červnu do osmifinále mistrovství Evropy.

"Nechceme měnit něco, co funguje, chceme na to navázat. Důležité je, že jsme udrželi klíčové hráče, po Euru skončil jen jeden. Víme, že v českém mužstvu naopak skončily po šampionátu některé hvězdy, ale to neznamená, že tým není kvalitní. Mají nového trenéra a budou mít motivaci začít dobře stejně jako my," uvedl záložník, který na Letnou zavítá během podzimu i v dresu Southamptonu, s nímž se Sparta utká v Evropské lize.

Severní Irové věří, že mají český celek dobře přečtený. "Zjistili jsme, že Češi jsou chytří, protože s Arménií vystřídali 11 hráčů. Něco takového se normálně nesmí, podle regulí můžete střídat šest hráčů. Měli jsme tam pozorovatele a viděli jsme také poslední zápas trenéra Jarolíma s Boleslaví v Evropské lize. Víme, co čekat. Největší překvapení pro nás bylo vidět 22 hráčů na hřišti proti Arménii," zakončil s úsměvem O'Neill.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy