FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Severoamerickou MLS vyhrál Sporting Kansas City

Kansas City - Severoamerickou fotbalovou ligu MLS vyhrál po 13 letech Sporting Kansas City. Ve finále porazil v domácím prostředí Real Salt Lake v penaltovém rozstřelu 7:6, zápas skončil i po prodloužení 1:1.

Sporting slaví titul v MLS
zdroj: ČTK/ZUMA

Také Real usiloval o druhý titul, poprvé zámořskou soutěž vyhrál v roce 2009 a rovněž mu tehdy k triumfu pomohly pokutové kopy. Hosté měli k vítězství blíž po úvodním gólu zápasu, který v 52. minutě vstřelil Kostaričan Álvaro Saborío, jenže v 76. minutě vyrovnal hlavou po rohovém kopu Aurélien Collin.

Právě Francouz Collin nakonec v desáté sérii rozhodl i vypjatý penaltový rozstřel a byl vyhlášen nejlepším hráčem finálového zápasu. Po jeho gólu na 7:6 totiž v soupeřově týmu selhal Lovel Palmer, který trefil břevno.