Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Když se řekne Závod míru

Severní Korea nedokázala oddělit sport a politiku. Měla by být potrestána, zní z jihu

Chování Severní Koreje před, během i po zápase v rámci kvalifikace mistrovství světa si nechtějí nechat líbit. Jihokorejská fotbalová asociace žádá potrestání svazu rivala kvůli okolnostem během úterního vzájemného duelu. Na střetnutí v Pchjongjangu nemohli fanoušci ani média, nevysílala ho televize a jihokorejští hráči líčili utkání znesvářených zemí jako válku.

Jihokorejec Son Heung-min v obležení novinářů
zdroj: ČTK/AP/ autor: Lee Jin-man

Jihokorejská strana zaslala oficiální stížnost asijské fotbalové konfederaci (AFC). "V dopise jsme vyjádřili politování nad tím, že Severní Korea nedokázala oddělit sport a politiku. Její kroky by měly být disciplinárně přezkoumány. Také jsme vyzvali, aby AFC zajistila, aby se už něco podobného neopakovalo," uvedl Sin Čung-hun z jihokorejské asociace.

Jihokorejci po zápase, který skončil bez branek, tvrdili, že jim soupeřovi hráči nadávali a fyzicky je napadali. Podle útočníka Tottenhamu Son Hung-mina mohli být hosté rádi, že vypjaté utkání přežili ve zdraví. Rozhodčí v zápase udělili jen čtyři žluté karty - dvě na každé straně. Hosté si stěžovali také na nevyhovující podmínky na stadionu a na špatné ubytování.

Týmy obou dlouhodobě znesvářených zemí se na severokorejské půdě utkaly po téměř 30 letech. Zápas se hrál v době, kdy váznou jednání o jaderném odzbrojení severokorejského režimu a napětí na poloostrově se opět zvyšuje.

Severní Korea, jejíž média o duelu vůbec neinformovala, poskytla hostům pouze záznam utkání na DVD. Kvůli špatné kvalitě ho jihokorejská televize nakonec do programu nezařadila.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy