SESTŘIH: Česká sedmnáctka sahala na ME po semifinále, Dánové jí vystavili stopku až v penaltách

Parádní jízda české sedmnáctky mistrovstvím Evropy končí ve čtvrtfinále. Češi neudrželi vedení 1:0 a Dánsku podlehli po penaltovém rozstřelu 3:5. Seveřané se v semifinále utkají s lepším ze čtvrtečního duelu mezi Itálií a Anglií.

Česká sedmnáctka při penaltovém rozstřelu ve čtvrtfinále ME
zdroj: ČT sport

Sparťanský fotbalista Ondřej Penxa napřáhl v 71. minutě a ranou zpoza šestnáctky o tyč trefil české reprezentaci velkou naději.

Druhý poločas byl vůbec celkově otevřenější a po českých šancích se objevily také ty dánské. Českou obranu trápil z protiútoků především čahoun Chidozie Obi. Po jedné z jeho střel Marek Obdržálek udělal chybu a pustil míč za svá záda.

Sestřih utkání Česko "17" – Dánsko "17"

Utkání šlo do penaltového rozstřelu. Zatímco Lukáš Moudrý penaltu neproměnil, Dánové byli stoprocentní.

Češi tak nenavázali na úspěšné představení ve skupině, v níž zvítězili ve všech třech zápasech. Postupně zdolali domácí Kypr 5:0, Ukrajinu 3:1 a Srbsko 4:3. Reprezentace do 17 let startovala na Euru poprvé od roku 2019, kdy rovněž prošla do čtvrtfinále.

Česko "17" – Dánsko "17" 1:1 (0:0), na pen. 3:5

Branky: 71. Penxa – 82. Obi.

Sestava Česka: Obdržálek – Beran, Krpálek, Míček, Kolísek – Panoš (69. Naskos), Slončík – Švancara (46. Kolářík), Moudrý, Penxa – Kvaček (62. Sosna). Trenér: Žilák.