Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská a Konferenční liga UEFA

Šeriff je velmi kvalitní, ale my to zvládneme. I bez trenéra, věří Provod

Pražskou Slavii čeká druhý zápas proti Šeriffu Tiraspol. Ten první Pražané vyhráli vysoko 6:0, podle záložníka Lukáše Provoda by ale bylo naivní očekávat podobný výsledek i pro venkovní zápas. Slavii půjde o první místo ve skupině a případný přímý postup, oslabením ale bude absence zraněného trenéra Jindřicha Trpišovského. 

Lukáš Provod
zdroj: ČTK / Profimedia

Slavia na začátku října proti Tiraspolu vyrovnala nejvyšší výhru ve skupinové fázi celé Evropské ligy. "Je to zavádějící, hráli jsme dobrý zápas. Bylo to pro nás výhodné, brzy jsme vedli 2:0, dali jednoduché góly," uvedl Provod"Šeriff má ale hlavně dopředu velkou kvalitu, viděli jsme to na videu z jejich předchozích utkání. V Praze ji neukázali, špatný vývoj zápasu je zabrzdil. Přijeli jsme sem s pokorou. Musíme být ostražití, nebude to nic lehkého," doplnil.

Slavia po čtyřech z šesti zápasů vede skupinu o skóre před AS Řím. Slávisté jsou krůček od jistoty účasti v jarní fázi soutěže a navíc bojují o první místo, kde znamená postup přímo do osmifinále. "Je to náš cíl, musíme ale brát v potaz sílu soupeřů. Je to každopádně něco, na co koukáme. Známe ty konsekvence, víme, co by případné první místo znamenalo pro jarní část. Uděláme maximum, abychom se k našemu cíli dostali. Uvidíme zítra, jestli se mu přiblížíme. Každopádně primární meta je stále postup," řekl Provod.

Pražanům bude v Tiraspolu na lavičce scházet trenér Trpišovský, který kvůli zlomenině nosu z baga při tréninku v minulém týdnu zůstal v Praze. "Není to pro něj nic příjemného. Doufáme, že se brzo uzdraví a zase bude cestovat s námi. Jak říkal asistent trenéra (Jaroslav) Köstl, pospolu jsme dost dlouho na to, abychom to zvládli. Věřím, že budeme úspěšní i bez něj," uvedl Provod.

Při absenci defenzivního univerzála Tomáše Holeše by mohl být kapitánem, pokud by nenastoupil ani zkušený bek Jan Bořil. "To se uvidí, záleží, jak se trenéři domluví po telefonu. Zástupců kapitánů máme víc. Věřím, že budu hrát, budu schopný týmu pomoct. To je pro mě klíčové," uvedl Provod.

Ocenil stadion Šeriffu s kapacitou téměř třinácti tisíc míst. "Velice příjemný stadion, trávník stejně tak. Měli jsme zprávy, že museli odklízet hodně sněhu. Ale je to připraveno na to, abychom mohli podat stoprocentní výkon," dodal Provod.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články