Paralympijský magazín

Série neporazitelnosti AS Řím pokračuje, ve šlágru zdolal Neapol

Řím – Osm zápasů, osm výher, to je bilance fotbalistů AS Řím v nové sezoně. Celek z hlavního města vynikající formu potvrdil i ve šlágru osmého kola, kdy na domácím hřišti zdolal druhý celek tabulky Neapol po brankách Pjaniče 2:0 a zvýšil náskok v čele tabulky již na pět bodů.

Slavící hráči AS Řím
zdroj: imago sportfotodienst

AS Řím vyrovnal nejlepší start v historii Serie A díky dvěma brankám Miralema Pjaniče. Bosenský záložník otevřel skóre ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu precizně provedeným trestným kopem a druhý gól přidal v 71. minutě z penalty.

Té předcházel faul kapitána Neapole Paola Cannavara na Marca Borriella. Obránce za něj dostal druhou žlutou kartu, Neapol tak dohrávala zbylých dvacet minut v deseti.

Hosté měli v utkání minimálně tři velké šance - Goranu Panděvovi zbýval k překonání už jen brankář Římanů, Lorenzo Insigne a Gökhan Inler zase trefili tyč.